Śledź nas na

Europa

Kosowo: opozycja rozpyliła gaz w parlamencie [WIDEO]

SejmLog

Opublikowany

-

screen z The Independent/Twitter

Jak informuje „The Independent” w Parlamencie w Kosowie doszło do rozpylenia gazu. Opozycja w taki sposób chciała przerwać głosowanie nad umową graniczną z Czarnogórą. Według informacji medialnych, politycy zostali zmuszeni do opuszczenia sali.

Według informacji pojawiających się w mediach, do akcji przerwania głosowania wykorzystano gaz łzawiący. Dziś na sali plenarnej miało odbyć się głosowanie nad umową graniczną. Opozycja uważa, że jej zapisy zmniejszą terytorium Kosowa. Przegłosowanie umowy w parlamencie Kosowa jest warunkiem wstępnym ustalonym przez Unię Europejską, by umożliwić swobodny przepływ ludzi w ramach strefy Schengen. Czarnogóra już zatwierdziła tę umowę.

 

UE a Kosowo

W 2008 podpisano porozumienie finansowe pomiędzy Komisją Europejską a Republiką Kosowa, która zapewniała pomoc ze strony UE w kwocie 122,7 mln euro. Łącznie UE deklarowała gotowość do przekazania 508 mln euro w skali roku ze strony Komisji Europejskiej, w zamian za zobowiązanie do poprawy przestrzegania prawa i zwalczania przestępczości, a także konserwację zabytków i mienia kulturowego na obszarze Kosowa, wsparcie rozwoju niezależnych organów masowego przekazu i swobodnego życia polityczno-kulturalnego w kraju. Fundusze miały poprawić infrastrukturę.

Żródło :

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.