Connect with us

Polska

Czarnecki o Krasnodębskim: „Podtrzymuje, że Tusk powinien wziąć obywatelstwo niemieckie”

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Science Europe

Dziś na SejmLog.pl informowaliśmy o decyzji eurodeputowanych, którzy wybrali Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Po głosowaniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem samego zainteresowanego oraz jego kolegów, innych europosłów PiS: Ryszarda Czarneckiego oraz Ryszarda Legutko.

Rywalem Krasnodębskiego w walce o funkcję wiceprzewodniczącego PE był estoński polityk frakcji Zielonych, Indrek Tarand. W głosowaniu Polak zdobył jednak większą liczbę głosów. Naszego rodaka poparło 276 eurodeputowanych, zaś Estończyka – 193.

Czytaj także: Zdzisław Krasnodębski nowym wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego

Po zakończeniu głosowania Krasnodębski spotkał się z dziennikarzami. Towarzyszyli mu: jego poprzednik Ryszard Czarnecki oraz inny europoseł PiS, Ryszard Legutko. Ten pierwszy opublikował w serwisie Twitter fotografię wykonaną podczas briefingu. Opatrzył ją autorskim komentarzem na temat swojego następcy.

„Na briefingu z prof.Legutko i ze mną Z. Krasnodębski podkreślił, że podtrzymuje swój pogląd wyrażony w zeszłym roku na TT, że Tusk powinien wziąć obywatelstwo niemieckie. Mamy konsekwentnego nowego wiceszefa PE” – napisał (pisownia oryginalna).

Komentarz Czarneckiego dotyczy wpisu, który Zdzisław Krasnodębski zamieścił w serwisie Twitter w marcu zeszłego roku. Przy okazji zbliżającego się wyboru szefa Rady Europejskiej oświadczył, że ubiegający się o drugą kadencję na tym stanowisku Tusk „powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie”. „Donald Tusk jest kandydatem innych państw, forsowanym głównie przez Niemcy” – dodał.

Po kilku godzinach zamieścił kolejnego tweeta. „Mam nadzieję, że tak będzie – w najbliższych dniach Tusk złoży oświadczenie, że nie uzyskawszy poparcia PL, wycofuje swą kandydaturę. Wtedy: chapeau” – napisał.

Ostatecznie Donald Tusk został wybrany na kolejną kadencję. Forsowany przez polski rząd Jacek Saryusz-Wolski, nie był brany pod uwagę.

 

Źródło:
Twitter, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.