Connect with us

Polska

Krzysztof Bosak o zamieszaniu ws. słów Netanjahu. „To jest celowe”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Silar

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Ruchu Narodowego, zabrał głos ws. zamieszania wobec rzekomej wypowiedzi premiera Izraela, Benjamina Netanjahu. Ten miał powiedzieć, że naród polski pomagał Niemcom mordować Żydów. I chociaż ambasador Izraela w Polsce stwierdziła, że te słowa są manipulacją, Krzysztof Bosak ma wątpliwości.

Bosak zamieścił swój wpis w serwisie Twitter. Wyraził w nim wątpliwości w to, czy słowa Netanjahu, które zacytował „Jerusalem Post” faktycznie nie padły.

– Z wczorajszą wypowiedzią premiera Netanyahu to jest identyczna gra jak z bardzo podobną wypowiedzią prezydenta Rivlina rok temu. Także wtedy media izraelskie rozszerzały na świat wypowiedź po angielsku, a spóźnione dementi było tylko po polsku na stronie ambasady. To jest celowe – napisał.

– Moim zdaniem z obecnej sytuacji z Izraelem nie ma dla nas żadnego korzystnego wyjścia, poza zmniejszeniem częstotliwości kontaktów i wzrostem asertywności naszej polityki wobec ich polityki Rząd PiS robi rzecz przeciwną: zacieśnia współpracę w wielu dziedzinach i zbliża polityki – dodał Krzysztof Bosak w kolejnym wpisie.

Bosak zwrócił również uwagę na jedną z wypowiedzi Andrei Mitchell.

– Zauważyliście jak ta dziennikarka z USA nazwała @polinmuseum? Napisała, że to jest „muzeum honorujące polskich Żydów którzy zginęli w powstaniu w getcie”. Setki lat pokojowego współżycia i sama nazwa „Polin” nawet nie zaistniały. Czy inaczej będzie z nowym Muzeum Getta? Nie sądzę – napisał.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.