Connect with us

Polska

Krzysztof Brejza złoży zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego

Dodano

dnia

Krzysztof Brejza fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC BY-SA 2.0
Krzysztof Brejza fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC BY-SA 2.0

Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej, ogłosił, iż zamierza złożyć w prokuraturze zawiadomienie ws. popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk uważa, iż szef rządu złamał prawo nie udzielając w terminie odpowiedzi na jego interpelację poselską.

Brejza tłumaczy, że 14 lutego 2018 roku złożył interpelację do premiera ws. nagród dla członków rady ministrów w 2016 roku. Odpowiedź otrzymał, jednak dotarła ona do niego dzień po wyznaczonym terminie. Ponadto, jak podkreśla polityk, „pismo nie zawierało żadnej merytorycznej treści, w szczególności wnioskowanego wykazu imiennych tzw. nagród”, co przedstawiciel partii opozycyjnej odebrał jako brak odpowiedzi.

Poseł PO złożył więc kolejną interpelację, w której po raz kolejny zażądał ujawnienia imiennego wykazu nagród. „”Termin odpowiedzi upłynął w dniu 4 maja 2018 roku i do dziś, czyli do dnia 7 czerwca 2018 nie ma żadnej reakcji Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego” – pisze Brejza w zawiadomieniu, którego treść udostępnił na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Brejza uważa, że Mateusz Morawiecki „celowo blokuje ujawnienie” wykazu nagród, które zostały przyznane politykom Prawa i Sprawiedliwości. „Celowe blokowanie przez premiera M.Morawieckiego ujawnienia kwot „drugich pensji” polityków PiS w 2016 roku jest naruszeniem prawa. Dlatego dziś złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (art. 231 kk)” – napisał poseł.

Źródło:
Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.