Connect with us

Polska

Krzysztof Szczerski o cytacie słów Netanjahu w „Jerusalem Post”. „Przykład szkodliwej manipulacji”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/U.S. Department of State

Krzysztof Szczerski, prezydencki minister, zabrał głos ws. cytatu słów Benjamina Netanjahu w „Jerusalem Post”.

Słowa, które miał wypowiedzieć Benjamin Netanjahu odbiły się w Polsce szerokim echem. „Jerusalem Post” podał bowiem, iż polityk miał stwierdzić, że naród polski pomagał Niemcom mordować Żydów.

Krzysztof Szczerski opublikował na Twitterze wpis, w którym powołał się na stronę izraelską. Ta przyznała, iż wypowiedź premiera została zmanipulowana.

– Otrzymaliśmy oficjalne wyjaśnienia strony izraelskiej dotyczące rzekomego cytatu słów premiera Izraela; wyglada na to, ze artykuł w @Jerusalem_Post to przykład szkodliwej manipulacji dziennikarskiej; dobrze że zostało to wyjaśnione po naszych interwencjach – napisał Szczerski.

Co ciekawe, wcześniej głos zabrał Andrzej Duda, który zagroził odwołaniem szczytu V4 w Jerozolimie. Zaznaczył jednak, że nie wie czy słowa Netanjahu są prawdziwe.

– Jeśli wypowiedź Premiera Netanjahu brzmiała tak, jak podają media, gotów jestem udostępnić Rezydencję Prezydenta RP „Zameczek” w Wiśle na spotkanie Premierów Grupy Wyszehradzkiej (V4). Izrael nie jest w tej sytuacji dobrym miejscem by się spotykać, mimo wcześniejszych ustaleń – napisał Andrzej Duda na Twitterze.

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.