Connect with us

Polska

Kukiz: „Gersdorf powinna zwołać posiedzenie KRS”

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/fot. SejmLog
Paweł Kukiz/fot. SejmLog

Lider ruchu Kukiz’15 był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. W rozmowie poruszono między innymi kwestię zwołania posiedzenia nowego składu Krajowej Rady Sądownictwa. Przypomnijmy, że w poniedziałek, 19 marca rzecznik prasowy partii Prawo i Sprawiedliwość poinformowała, że zdecydowano się wycofać projekt nowelizacji ustawy o KRS z porządku obrad Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Jeśli Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego jest osobą, która stawia interes państwa i rację stanu ponad swoją prywatę i prywatę środowiska, to powinna zwołać posiedzenie KRS” – mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Prawo i Sprawiedliwość wycofało projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa z porządku obrad Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Nowela zakładała, że pierwsze posiedzenie KRS w nowym składzie miałby powoływać prezes Trybunału Konstytucyjnego, a nie jak do tej pory – I Prezes Sądu Najwyższego.

 

Opozycja o wycofaniu projektu nowelizacji o KRS

„Najprawdopodobniej może być to gra na czas ze strony rządu PiS w obliczu groźby sankcji unijnych. Trudno powiedzieć czy PiS zrezygnował w ogóle z wprowadzenia tej nowelizacji, czy jest to to tylko decyzja tymczasowa. Oczywiście PiS ma większość w Sejmie, Senacie, ma PiS-owskiego prezydenta, TK, który jest opanowany przez osoby wyznaczone przez PiS, więc jeżeli będzie chciał przeforsować siłą zmiany takiej ustawy w ciągu kilku dni – może to zrobić” – komentowała posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

„Z winy PiS-u łamane są standardy państwa prawa i w związku z tym nad Polską gromadzą się ciemniejsze chmury. Już nie tylko grozi nam utrata funduszy europejskich, wszczęcie procedury z art. 7, ale europejskie sądy przestają nam wydawać osoby, które są oskarżone o bardzo poważne przestępstwa i to jest dopiero początek wielkich strat, jakie wywołało działanie PiS-u” – podkreślała.

„Ustawa o KRS to kolejna kompromitacja tej ekipy. Jak widać, w samym PiS-ie trwa tak zażarta wewnętrzna wojna, że sami posłowie PiS nie potrafią powiedzieć, czym tej parlament ma się zajmować. W sposób zupełnie nagły wrzuca się absurdalną ustawę, która ma pomóc w forsowaniu siłowych zmian w KRS, po czym jak w piaskownicy część posłów PiS zabiera zabawki i chce iść bawić się w inne miejsce” – mówił z kolei poseł Borys Budka.

 

Kukiz: domagam się końca rozpasania urzędniczego

„Domagam się nie oszczędności, a zakończenia rozpasania urzędniczego. Te wszystkie ruchy w tej chwili z tzw. redukcją i oszczędnościami w ministerstwach to ruchy pozorne. Ci ludzie są przenoszeni na inne, też wymyślane stanowiska i cały czas są zasilani z tzw. budżetu państwa, a praktycznie to są nasze pieniądze” – mówił Paweł Kukiz.

Lider ruchu Kukiz’15 w taki sposób komentował informacje o premiach dla ministrów.

Źródło:
RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.