Connect with us

Polska

Kukiz o PiS: „jak dzieci we mgle, dostają małpiego rozumu, bo nie ma wodza”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/fot. SejmLog
Paweł Kukiz/fot. SejmLog

Lider ruchu Kukiz’15 był gościem Piotra Witwickiego w „Politycznym Graffiti” na antenie Polsat News. Tematem rozmowy były między innymi bieżące wydarzenia z Sejmu, a także perspektywa nadchodzących wyborów samorządowych i ewentualnego wsparcia kandydatury Jana Śpiewaka na urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

„Co to jest za ustrój, kiedy szef partii rządzącej leży w szpitalu, a partia zachowuje się jak dzieci we mgle i dostaje małpiego rozumu, bo nie ma wodza?  Cóż to za ustrój, w którym los całego państwa leży w rekach jednej osoby? Czy to będzie Kaczyński, czy Tusk, czy to byłby Kukiz? – pytał Paweł Kukiz w kontekście ostatnich wydarzeń w Sejmie RP.

 

Kukiz o kandydaturze Śpiewaka

„Uważam Jana Śpiewaka za bardzo sympatycznego, rzetelnego chłopaka, który z całą pewnością jest zakochany w mieście. Co do tego nie mam wątpliwości. Natomiast czy będziemy, jaką będziemy wystawiać kandydaturę, kogo będziemy wspierać? Jestem raczej zwolennikiem pluralizmu, jeżeli pięć osób z Kukiz ’15 chce startować na fotel prezydenta Warszawy, niech startują. Są takie słuchy że Stanisław Tyszka chce startować. Słyszałem, że również poseł Jakubiak myślał o starcie na to stanowisko, a ja lubię Śpiewaka” – stwierdził Paweł Kukiz w „Politycznym Graffiti”.

Jan Śpiewak jest działaczem społecznym i samorządowym, współtwórcą Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, a od kwietnia 2017 roku prezesem stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.

„Myślę, że jest potrzeba tego, by był kandydat z miasta, który rozumie miasto, który reprezentuje interesy mieszkańców Warszawy, nie partii politycznych i myślę, że z Pawłem Kukizem na tej płaszczyźnie możemy znaleźć porozumienie” – mówił nie tak dawno sam zainteresowany o współpracy z Kukizem.

Więcej mogą Państwo przeczytać tutaj.

 

Kukiz: Streżyńska odmówiła, dobra kandydatura Śpiewaka

Podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM, Paweł Kukiz przyznał, że kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy mogła być była minister cyfryzacji w rządzie PiS, Anna Streżyńska. Polityk, która została odwołana przez Mateusza Morawieckiego z piastowanej przez siebie funkcji, nie chciała jednak wystartować w wyborach.

„Ma swoje zajęcia, jest troszeczkę tą polityką zniesmaczona” – powiedział.

„Z tych kandydatów, którzy są tacy dostrzegalni, że tak powiem, ta kandydatura Śpiewaka wydaje się być kandydaturą dobrą. Wydaje mi się, że to jest chłopak który przede wszystkim kocha miasto, i który byłby w stanie temu miastu się poświęcić” – dodawał wówczas Paweł Kukiz.

Źródło:
Polsat News

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.