Connect with us

Polska

Kukiz publikuje zdjęcia syryjskich dzieci. „Dlaczego właśnie ich nie ratujemy?” [FOTO]

Dodano

dnia

Paweł Kukiz
Paweł Kukiz/fot. SejmLog

Paweł Kukiz opublikował w serwisie Facebook wstrząsające fotografie syryjskich dzieci. Polityk odniósł się przy okazji do polityki imigracyjnej prowadzonej przez państwa Europy Zachodniej.

„Uchodźcy” w rozumieniu Merkel, czyli przyjmowanie przez Europę kierowców ciężarówek wjeżdżających w tłum, dzikich frustratów dźgający nożem „w imię Alllaha” czy hord arabskich „byczków” molestujących Europejki – to dla mnie niezrozumiałe i straszne” – pisze lider opozycyjnego ruchu.

„Ale jeszcze straszniejsze jest nasze milczenie i brak reakcji na bandytyzm, który od miesięcy kwitnie w Syrii…. Co te dzieci zawiniły? Dlaczego właśnie ich nie ratujemy? Dlaczego pod pretekstem buntu względem dżihadowskich bandziorów zamykamy oczy na cierpienie istot, które pojęcia o dżihadzie nie mają, które chcą być kochane, chcą żyć…” – dodaje Kukiz nawiązując do załączonych zdjęć.

Ruch Kukiz’15 opowiada się za zorganizowaniem referendum ws. przyjęcia uchodźców przez Polskę. Przedstawiciele organizacji zbierali w tym celu podpisy.

„Uważam, że dopuszczalne byłoby swego czasu, a nawet dzisiaj nie jest na to za późno, przyjęcie kobiet z dziećmi. Pierwszy podstawowy błąd polega na tym, że jako uchodźców traktuje się absolutnie każdego człowieka o śniadej cerze, który przyjeżdża z Bliskiego Wschodu, to jest uchodźca bez względu na to, czy on przyjeżdża wysadzić koncert w Manchesterze, jak i ten, który ucieka przed wojną” – mówił przed rokiem Kukiz w rozmowie z Polsat News.

Polityk dodawał wówczas, że nieprzyjmowanie nikogo jest „przeginką” w drugą stronę. „Dlatego, że są – podkreślam – chrześcijańskie rodziny w Syrii, i PiS, który jest z Kościołem połapany, mówiąc młodzieżowo, powinien skorzystać z tego apelu papieża Franciszka i powiedzmy jedną kobietę z dwójką czy trójką dzieci z Syrii uciekającą przed wojną mógłby po odpowiedniej weryfikacji przyjąć” – podkreślał.

 

Źródło:
Facebook, Polsat News

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.