Connect with us

Polska

Kukiz’15 zawiadomi prokuraturę ws. słów Andrei Mitchell

SejmLog

Dodano

dnia

Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15, ogłosił, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. słów Andrei Mitchell.

– Andrea Mitchell, uznana dziennikarka NBC News, wywołała oburzenie, gdy w swojej relacji z Warszawy stwierdziła, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Ani prokuratura, ani MSZ do tej pory nie zareagowały na te haniebne słowa obrażające nie tylko Polaków, ale także Żydów, którzy przelewali krew w walce z nazistowskimi Niemcami w czasie II Wojny Światowej, w szczególności w czasie powstania w getcie warszawskim – czytamy na profilu Kukiz’15 na Facebooku.

– Ta wypowiedź – w naszej ocenie – spełnia dyspozycje przywołanych dwóch artykułów. Jest haniebną wypowiedzią, która zniesławia naród polski, kładzie się wielkim cieniem na relacje polsko-amerykańskie – powiedział Tomasz Rzymkowski, który reprezentował klub na konferencji prasowej.

– Apelujemy do organów państwa polskiego, do prokuratury, policji, do organów, które stoją na straży praworządności, o bardzo szybką, zdecydowaną reakcję w tej sprawie. Nie może być tak, że będziemy na plucie na nasz naród mówić, że pada deszcz (…) Państwo poważne bardzo szybko reaguje. Stany Zjednoczone są państwem poważnym – dodał poseł.

Tomasz Rzymkowski przyznał, że amerykańska dziennikarka mogła popełnić przestępstwo z art. 133 Kodeksu karnego mówiącego o zniewadze narodu lub Rzeczypospolitej Polskiej oraz art. 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Wcześniej Stanisław Tyszka zwrócił się do szefa MSZ Jacka Czaputowicza o uznanie Andrei Mitchell za persona non grata na terenie Polski.

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.