Connect with us

Polska

Kwaśniewski: może pojawić się pomysł, by prezydentem został Jarosław Kaczyński

SejmLog

Dodano

dnia

Aleksander Kwaśniewski/fot. Aleksander Kwaśniewski/Facebook
Aleksander Kwaśniewski/fot. Aleksander Kwaśniewski/Facebook

Były prezydent był gościem programu Moniki Olejnik „Kropka nad i”. W dyskusji poruszono temat zbliżających się wyborów prezydenckich oraz szans poszczególnych polityków na kandydaturę oraz zwycięstwo. W opinii Aleksandra Kwaśniewskiego, w szeregach Prawa i Sprawiedliwości może pojawić się też pomysł, by na koniec kariery politycznej prezydentem został Jarosław Kaczyński. Ocenił również szanse Donalda Tuska.

„Sondaż na majówkę. Tym nie należy się przejmować. Myślę, że Donald Tusk od dłuższego czasu bada sytuację w sprawie swojej przyszłości. Ma pewne mieszane uczucia. Z jednej strony widzi, co się dzieje i to w nim wzbudza taką silną chęć działania, a z drugiej strony zdaje sobie sprawę z tego, gdzie jest, co ma zrobić, ile ma lat. To powoduje, że te chęci nie są tak wielkie. W Polsce żaden powrót na białym koniu nie był i nie jest możliwy. Trzeba będzie powalczyć” – mówił Aleksander Kwaśniewski. 

„Jeśli PiS zdecydowanie wygra wybory parlamentarne, może pojawić się pomysł, by prezydentem został Jarosław Kaczyński” – sugerował były prezydent.

 

Kwaśniewski o strajku opiekunów osób niepełnosprawnych

Skoro władza, która rozdaje tak hojnie pieniądze, nie może dzisiaj tych pieniędzy dać, to ja z tego mam tylko jeden wniosek: po prostu z kasą zaczyna być krucho. Budżet jest napięty. My prawdopodobnie jesteśmy wprowadzani w błąd przez premiera Morawieckiego, przez niewypowiadającą się minister finansów, którzy opowiadają nam, że jest świetnie, a zaczyna być bardzo ciężko” – mówił Aleksander Kwaśniewski w „Kropce nad i”.

Spór z rodzicami dzieci niepełnosprawnych to bardziej dowód na to, że z budżetem nie jest tak dobrze niż nam się opowiada, niż jakaś niechęć do tej grupy” – dodawał.

Źródło:
TVN24

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.