Connect with us

Media - Czwarta Władza

Lapid w Polsacie. Bergman w TVN. Im gorsi dla Polski, tym bardziej rozchwytywani

Nagroda Złotego Goebbelsa

Dodano

dnia

"Polacy zabili 200 tysięcy Żydów bez udziału Niemców". Izraelski polityk żąda wycofania ustawy o IPN" (polsatnews.pl); "Izraelczycy łatwo przebaczają wszystko, z wyjątkiem jednej rzeczy" (www.tvn24.pl)

Jak zostać gwiazdą największych mediów w Polsce? Choćby ignorancją, obłudą i kłamstwem. To skutkuje jedynie podstawieniem mikrofonu pod usta.

Dorota Bawołek z Polsatu, która zasłynęła rozpaczliwą próbą zmuszenia rzecznika Komisji Europejskiej do komentowania polskiej ustawy o KRS. W lipcu ubiegłego roku z mikrofonem w ręku na konferencji wyraziła swe rozgoryczenie, ponieważ rzecznik odmawiał, czym zszokowała innych dziennikarzy, nawet tych z mediów przychylnych opozycji.

Tym razem Dorota Bawołek postanowiła oddać czas antenowy Polsatu izraelskiemu politykowi, który rozpropagował kłamstwa i zainicjował antypolską kampanię. W „ekskluzywnym wywiadzie” Jair Lapid mógł bez przeszkód powiedzieć, że „200 tys. Żydów zostało zabitych tylko przez Polaków” oraz że „Niemcy umieścili obozy zagłady w Polsce, ponieważ mieli tu dużo współpracowników”.

Gdy Ronen Bergman opowiedział o matce twierdzącej, że Polacy byli gorsi od Niemców, zgarnął go TVN do „Faktów po Faktach”, gdzie mógł kontynuować . W przyjaznej atmosferze, przy pełnej swobodzie wypowiedzi i podekscytowanej widowni, mówił o tym, że o Polakach kolaborantach wspominać trzeba, a o „RZEKOMYCH” Żydach kolaborantach – już nie wolno. Trudnych pytań nie było. To znana taktyka na utrzymywanie w głowach widzów jedynie słusznej wizji świata. Bazuje na selekcji informacji oraz katowaniu jednostronną treścią od rzeszy starannie dobranych komentatorów. Szkoda, że największymi gwiazdami stają się ci, którzy powinni być trzymani od mediów jak najdalej.

Źródło:
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.