Connect with us

Polska

Lech Wałęsa o Janie Olszewskim. „Gdybym posłuchał zaleceń jego rządu wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Poland MFA

Lech Wałęsa opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do niedawnej śmierci Jana Olszewskiego. Były prezydent stwierdził, że rząd ówczesnego premiera dawał mu złe rady na temat obecności wojsk radzieckich na terenie Polski.

– O zmarłym nie należy pisać źle i każdemu należy się szacunek – podkreślił Wałęsa. Dla prawdy historycznej jednak ważna jest uczciwa ocena działań ś.p. Premiera RP, Jana Olszewskiego – napisał były prezydent.

– Gdybym posłuchał zaleceń rządu sp J.Olszewskiego to wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej. Do dzisiaj sprawy by nie załatwiono tak jak nie załatwiono sprawy wraku z Smoleńska. Poszukajcie depeszy jaką do mnie wtedy wysłano – dodał w kolejnym wpisie.

W 2011 roku Jan Olszewski miał udar mózgu. Od tamtej pory rzadko przebywał na zewnątrz. Następnie pojawiły się poważne problemy z układem kostnym. W listopadzie 2018 roku przewrócił się w domu i stracił przytomność. Polityk trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie kilka dni temu. Zmarł 7 lutego. O jego śmierci poinformował w serwisie Twitter Jacek Kurski.

– Jan Olszewski, Premier pierwszego polskiego rządu pochodzącego z wolnych wyborów po II WŚ nie żyje. Odszedł w późnych godzinach wieczornych, w szpitalu na Szaserów. Panie Premierze odpoczywaj w pokoju – napisał prezes TVP.

Czytaj także: Antoni Macierewicz był przy Janie Olszewskim do ostatnich chwil jego życia

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.