Connect with us

Polska

Lech Wałęsa w koszulce „Konstytucja” na pogrzebie George’a H.W. Busha

Avatar

Dodano

dnia

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta USA, George’a H.W. Busha. W wydarzeniu uczestniczyła polska delegacja. Znaleźli się w niej prezydent Andrzej Duda, a także były prezydent naszego kraju, Lech Wałęsa. Ten ostatni podczas uroczystości miał na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”.

Lech Wałęsa udał się do USA wraz z Andrzejem Dudą. Były prezydent, na wieść o śmierci Busha, poprosił bowiem o możliwość przelotu prezydenckim samolotem. W trakcie podróży Wałęsa miał na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”. T-shirt tego typu stanowi nieodłączny atrybut przeciwników obecnej władzy, którzy sprzeciwiają się reformie sądownictwa.

Z dostępnych zdjęć oraz nagrań wynika, iż były prezydent RP w takim samym t-shircie stawił się również na uroczystościach pogrzebowych George’a H.W. Busha. Jeden z filmów, na którym możemy zobaczyć Wałęsę opublikował w serwisie Twitter europoseł, Jacek Saryusz-Wolski. Polityk stwierdził, że ubiór byłego lidera „Solidarności” kompromitował nasz kraj.

Zdjęcia z pogrzebu George’a H.W. Busha zamieścił na swoim profilu w serwisie Facebook również sam Lech Wałęsa. Widzimy tam, iż witał się m.in. z Barakiem Obamą oraz małżeństwem Clintonów.

Jak swój ubiór skomentował sam zainteresowany? Lech Wałęsa twierdzi, że koszulka z napisem „Konstytucja” była swoistym hołdem dla ideałów, które wyznawał George H.W. Bush.

– Prezydent Bush walczył o wolność, prawdę i uczciwość. Kiedy go żegnam to chcę powiedzieć, że walka toczy się dalej – powiedział były prezydent w rozmowie z prasą.

Czytaj także: Andrzej Duda rozmawiał z Lechem Wałęsą

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.