Connect with us

Polska

Lech Wałęsa komentuje swój wywiad dla rosyjskiej agencji. Twierdzi, że jego słowa były „celowe i przemyślane”

Avatar

Dodano

dnia

Lech Wałęsa/fot. Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC BY 2.0
Lech Wałęsa/fot. Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC BY 2.0

Lech Wałęsa w rozmowie z serwisem wp.pl skomentował swój wywiad, którego udzielił rosyjskiej agencji RIA Novosti. Rozmowa z byłym prezydentem została opublikowana m.in. na prokremlowskim portalu sputnik.com.

W rozmowie z rosyjskim medium Wałęsa powiedział, że gdyby tylko miał taką możliwość, pojechałby do Rosji, aby spotkać się z Władimirem Putinem.

– Załatw Pan zaproszenie, to pojadę. Oczywiście! Nie mam żadnych przeciwwskazań – powiedział Wałęsa do dziennikarza. Były prezydent dodał też, że uważa Władimira Putina „za mądrego człowieka, tylko któremu nie dostarczają argumentów, takich trochę innych”.

– On ma inne argumenty. Potencjał, wielkie to wszystko, wrogowie. I on z tego wyciąga wnioski. A gdyby miał inne argumenty, takie jak Jelcynowi dostarczałem, to wtedy piękną politykę robiliśmy – powiedział.

Były prezydent oświadczył również, że na ten moment Polsce bliżej do Moskwy, niż do Nowego Jorku.

– My musimy znaleźć rozwiązanie. Musimy ustąpić jeden drugiemu na miarę wielkości. Zrozumieć, a wtedy będziemy razem robić naprawdę dobrą politykę. I nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku – powiedział były prezydent.

Lech Wałęsa komentuje

Wywiad, którego udzielił były lider „Solidarności” odbił się w polskich mediach szerokim echem. Wywołał też sporo kontrowersji. Wałęsa postanowił wyjaśnić, co dokładnie miał na myśli wypowiadając przytoczone słowa.

– Celowo, przemyślanie i kierunkowo rozmawiałem z tymi mediami, a zobaczymy, czy miałem rację, czy pierwszy raz nie miałem – powiedział w rozmowie z wp.pl i dodał, że nie został wykorzystany przez moskiewskich propagandystów.

– O to mi chodziło. Dokładnie to zaplanowałem i to mi się udało. Czas pokaże, jakie będą tego skutki. Teraz nie mogę powiedzieć, jakich skutków oczekuję – stwierdził.

Były prezydent w rozmowie z wp.pl powtórzył słowa, iż Polsce bliżej do Moskwy, niż do Nowego Jorku. Wyraził również swoje zaniepokojenie faktem, iż Polska nie potrafi z tej bliskości korzystać.

– Nie wykorzystujemy tego. Nie potrafimy wraku samolotu sprowadzić. Ja wojska wyprowadziłem! To szczęście, że nie było tych „kaleków” u władzy wtedy – oświadczył.

Rozmowa Lecha Wałęsy z wp.pl W TYM MIEJSCU.

Źródło:

wp.pl

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.