Connect with us

Polska

Liroy-Marzec pisze do Krasnodębskiego ws. debaty. „Cieszę się, że skopiował Pan mój pomysł”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Piotr Liroy-Marzec/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Piotr Liroy-Marzec/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Piotr Liroy-Marzec napisał list do europosła Krasnodębskiego w sprawie proponowanej przez niego debaty w języku angielskim lub niemieckim. Polityk PiS do udziału zaprosił jedynie Ewę Kopacz, na co zwraca uwagę poseł Konfederacji Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy.

Poseł Liroy-Marzec zwrócił również uwagę, że pomysł na podobną debatę jest kopią jego inicjatywy, ale w przeciwieństwie do niego, nie zaproponował udziału wszystkich kandydatów startujących w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Liroy-Marzec: czuję się rozczarowany

„Szanowny Panie Profesorze, Jeżeli kopiować dobre pomysły, to w całości. Kiedy zapraszałem moich wyborczych konkurentów na debatę w języku angielskim – nie wykluczałem nikogo. Zaproszenie skierowałem do wszystkich kandydatów w moim okręgu. Cieszę się, że jako kandydat partii Prawo i Sprawiedliwość skopiował Pan mój pomysł. Ale czuję się rozczarowany, że zaprosił Pan do debaty tylko jedną konkurentkę”

– napisał poseł Liroy-Marzec.

Nie mamy jeszcze systemu dwupartyjnego

„Dzielenie kandydatów na lepszych i gorszych świadczy o pogardzie dla samej demokracji. Przypominam Panu, że nie mamy jeszcze systemu dwupartyjnego a o podziale władzy decydują wybory a nie sondaże”

– zwracał uwagę poseł.

„Myślę, że mieszkańcy Wielkopolski właściwie ocenią fakt, że poważa Pan tylko wyborców swoich i Pani Ewy Kopacz ignorując całą większość Obywateli nie zaangażowanych w waszą PO-PiSową wojnę. Zapraszam Pana i liderów WSZYSTKICH list wyborczych do debaty w języku angielskim na wspólnie ustalonych warunkach”

– zaapelował poseł Liroy-Marzec.

Źródło:
Zdzisław Krasnodębski/Twitter, dorzeczy.pl
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.