Connect with us

Polska

Lubnauer: Żadna partia już nie wycofa 500 plus, ale trzeba wprowadzić zmiany

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Katarzyna Lubnauer fot. Kancelaria Sejmu - Krysztof Białoskórski
Katarzyna Lubnauer/fot. Kancelaria Sejmu/Krysztof Białoskórski

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer była gościem porannej rozmowy z Robertem Mazurkiem w RMF FM. Jednym z tematów była kwestia programu 500+, który niejednokrotnie krytykowała. W jej opinii, należy wprowadzić modyfikacje, które sprawią, że 500+ nie będzie dezaktywizowało kobiet na rynku pracy.

– Przyjęliśmy deklarację, że 500 plus staje się na trwałe elementem polityki społecznej. Oczywiście ono musi być modyfikowane tak, żeby nie zdezaktywizowało kobiet. Trzeba sprawić, by miało taki charakter, w którym będzie opłacało się pracować. To jest raz. Po drugie: my zgłaszaliśmy dwie poprawki. Jedna poprawka dotycząca tego, żeby program nie obejmował najlepiej zarabiających, a druga to wprowadzenie zasady „złotówka za złotówkę”

– mówiła przewodnicząca Katarzyna Lubnauer.

– W tej chwili mamy problem. I to mówię poważnie, bo to poważny problem. Osoby samotne, wychowujące dziecko, jeżeli będą miały za chwilę najniższą krajową, to już wypadają z programu 500 plus. Specjalnie ta najniższa krajowa jest, można powiedzieć: o 17 zł netto na osobę wyższa

– podkreślała przewodnicząca Nowoczesnej w RMF FM.

– Żadna partia już nie wycofa 500 plus. Podpisaliśmy taką deklarację. Natomiast niewątpliwie trzeba zrobić wszystko, żeby tworzyć taki system cały z pomocy społecznej, żeby nie zdezaktywizował nikogo

– przekonywała.

Źródło:

RMF FM

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.