Connect with us

Polska

Magdalena Ogórek: nie byłam kandydatką SLD w wyborach prezydenckich

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Fryta 73

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, dziennikarzem „Rzeczpospolitej”, Magdalena Ogórek oświadczyła, że błędem jest powtarzane stwierdzenie, iż w wyborach prezydenckich w 2015 była ona kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Podczas rozmowy prowadzący przypomniał start Ogórek w wyborach prezydenckich, które odbyły się w 2015 roku. Wówczas początkująca polityk startował spod szyldu SLD. W rozmowie z Nizinkiewiczem Ogórek przyznała jednak, że nie była kandydatką lewicowego ugrupowania.

„Nigdy nie było takiej sytuacji. SLD popierało moją kandydaturę, jako kandydatki niezależnej” – powiedziała.

Ogórek dodała również, że nie miała relacji z tym środowiskiem także przed wyborami.

„Może Pana zaskoczę, ale ja z tym środowiskiem nie miałam relacji także przed kampanią wyborczą. Natomiast na temat startu w wyborach rozmawiałam tylko i wyłącznie z Leszkiem Millerem. To nie było środowisko, z którym ja byłam w jakiś sposób zaprzyjaźniona” – oświadczyła.

Wypowiedź Ogórek była szeroko komentowana w mediach społecznościowych. W efekcie była kandydatka na prezydenta zdecydowała się opublikować krótkie oświadczenia na Twitterze.

9 stycznia 2015 została zatwierdzona przez zarząd SLD jako popierana przez tę partię kandydatka tej partii na prezydenta RP. Ogórek zdobyła w nich  353 883 głosy, co stanowiło 2,38% głosów ważnych. Zajęła 5. miejsce.

 

Źródło:
Rzeczpospolita

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.