Śledź nas na

Polska

Magierowski o burmistrzu Jersey City: „Taka sytuacja wymaga stanowczości”

Opublikowany

-

Marek Magierowski/fot. Marek Magierowski/fot. msz.gov.pl
Marek Magierowski/fot. msz.gov.pl

Steven Fulop, burmistrz Jersey City odpowiedzialny za decyzję dotyczącą przyszłości Pomnika Katyńskiego zlokalizowanego w tym mieście, w swoim wpisie na twitterze nazwał Marszałka Senatu RP, Stanisława Karczewskiego antysemitą, białym nacjonalistą i denialistą holokaustu.

Coraz szersze kręgi zatacza sprawa przyszłości Pomnika Katyńskiego, odsłoniętego na Exchange Place w Jersey City 19 maja 1991 roku. Monument upamiętnia ofiary zbrodni katyńskiej popełnionej w 1940 roku przez radziecką policję polityczną NKWD na polskich jeńcach wojennych. 12 września 2004 roku uroczyście odsłonięto wmurowaną w cokół pomnika tablicę pamiątkową z wizerunkiem Matki Boskiej poświęconą zamachowi z 11 września 2001 roku.

W miejscu gdzie znajduje się pomnik ruszają niedługo prace budowlane, a sam pomnik według najnowszych informacji może być po ich zakończeniu przeniesiony w inne, nieznane jeszcze miejsce. Środowiska polonijne oraz co ważne lokalna społeczność postulują pozostawienie pomnika w obecnym miejscu.

CZYTAJ TAKŻE: Burmistrz Jersey City publicznie obraża marszałka Senatu RP w sprawie Pomnika Katyńskiego

 

Magierowski o burmistrzu

„Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną sprawą jest senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć” – napisał na Twitterze burmistrz Jersey City.

„Burmistrz Fulop obraził nie tylko Stanisława Karczewskiego osobiście, lecz także trzecią osobę w RP. Taka sytuacja wymaga stanowczości” – napisał Magierowski na Twitterze.

 

Z dziennikarstwa do polityki

Marek Magierowski urodził się 12.02.1971 w Bystrzycy Kłodzkiej. W roku 1994 ukończył studia hispanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez ponad 20 lat pracował jako reporter, redaktor i publicysta. Był m.in. zastępcą szefa działu gospodarczego w „Gazecie Wyborczej”, szefem działu zagranicznego oraz działu biznes tygodnika „Newsweek Polska”, zastępcą redaktora naczelnego „Forum”.

W latach 2006-2011 był zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, następnie, jako publicysta, pisał o polityce zagranicznej w tygodnikach „Uważam Rze” i „Do Rzeczy”. Jego felietony ukazywały się również m.in. w „Przewodniku Katolickim” i w miesięczniku „W drodze”. Prowadził także program „Ekonomia Raport” w Telewizji Republika. Marek Magierowski był regularnym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako komentator spraw międzynarodowych. W roku 2013 ukazała się jego książka „Zmęczona. Rzecz o kryzysie Europy Zachodniej”.

W październiku 2015 r. zakończył karierę dziennikarską i rozpoczął pracę w Kancelarii Prezydenta RP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej. Dwa miesiące później został dyrektorem Biura Prasowego KPRP. W maju 2017 r. zrezygnował ze swojej funkcji. W tym samym miesiącu został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w MSZ.

Source :

Marek Magierowski/Twitter, sejmlog.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.