Connect with us

Polska

Marek Jakubiak o nowelizacji ustawy o IPN: Narracja jest taka, że wśród poszkodowanych przez II WŚ nas nie ma [WIDEO]

SejmLog

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. SejmLog
SejmLog

Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15, komentował na antenie TVP Info kontrowersje wokół nowelizacji ustawy o IPN. Polityk przyznał, że na świecie, wśród poszkodowanych przez II wojnę światową, obowiązuje narracja sugerująca, iż nas w tym gronie nie ma.

„Nam się wydaje, że w narracji historycznej mamy rację i że jest to jedyna narracja, która w Europie może się przebić – bo taka jest prawda. Tymczasem od lat i media, które są w rękach izraelskich i sama narracja poszkodowanych przez II wojnę światową jest taka, że nas w niej w ogóle nie ma!” – powiedział Jakubiak.

„My się nagle wzięliśmy z nieba. Nagle światu powiedzieliśmy: „jesteśmy”. To my, żeśmy tu ginęli i Żydzi, a nie tylko Żydzi!” – dodał poseł.

„Ja się wcale nie dziwię, że świat nagle patrzy na nas: „no jak to? To był jeszcze jeden naród, który walczył?” Po prostu dzisiaj mamy do czynienia z taką nauką historii na Zachodzie” – zauważył polityk.

USTAWA O IPN ZOSTANIE ZMIENIONA? GOWIN: TO NIE JEST PISMO ŚWIĘTE

„Ustawa o IPN to nie jest Pismo Święte” – powiedział na antenie TVN24 Jarosław Gowin.

Podczas programu wicepremier ocenił, iż na stosunkach polsko-amerykańskich pojawiła się rysa, jednak w jego ocenie „nie jest to nic więcej niż rysa”. „To trwałe oczekiwanie strony amerykańskiej że rozwiążemy problem nowelizacji ustawy o IPN” – powiedział.

Więcej informacji TUTAJ.

Źródło:
TVP Info, TVN24

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.