Connect with us

Polska

Marek Jurek „jedynką” na liście Kukiz’15 w Poznaniu

Dodano

dnia

Marek Jurek/fot. Lowdown/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0
Marek Jurek/fot. Lowdown/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Marek Jurek, polityk Prawicy Rzeczypospolitej, wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowany został „jedynką” na wielkopolskiej liście Kukiz’15.

„Po licznych rozmowach z moimi współpracownikami (którzy są współautorami wszystkiego, co zrobiłem przez ostatnie pięć lat), z przyjaciółmi, z wyborcami, podjąłem jednak decyzję o kandydowaniu w wyborach europejskich” – napisał 11 kwietnia na Twitterze Marek Jurek.

Teraz okazuje się, że eurodeputowany będzie startował z list Kukiz’15. Polityk otrzymał „jedynkę” w okręgu wielkopolskim. Z list Kukiz’15 wystartują też inni politycy Prawicy RP. Będą to: Marian Piłka i Lidia Sankowska-Grabczuk (Mazowsze) oraz Jan Klawiter (Pomorze).

O tym, że rozmowy pomiędzy Kukiz’15 a Prawicą RP się toczą wspominał Paweł Kukiz w rozmowie przeprowadzonej na antenie RMF FM z Robertem Mazurkiem. Lider Kukiz’15 nie rozwijał jednak tematu.

Czytaj także: Paweł Kukiz opublikował „list męża nauczycielki do nauczycieli”

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.