Connect with us

Polska

Marek Sawicki z PSL nie wyklucza koalicji z PiS podczas wyborów samorządowych

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/U.S. Department of Agriculture

Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, w rozmowie na antenie Polskiego Radia przyznał, że nie wyklucza koalicji PSL-Prawo i Sprawiedliwość w wyborach samorządowych.

„Nie wykluczam koalicji z PiS w samorządach” – oświadczył Sawicki.

Polityk PSL dodał, że jego partia chciałaby budować „ludowo-konserwatywny blok wyborczy”. „Chcemy go budować z samorządowcami, ale także z niektórymi mniejszymi środowiskami politycznymi po to, by pokazać, że dla tej wojny PiS z PO jest alternatywa, że nie trzeba o każdą różnicę prowadzić wojny” – powiedział.

„Znam przypadki z obecnej kadencji, że są takie gminy i powiaty, gdzie Polskie Stronnictwo Ludowe także z Prawem i Sprawiedliwością ma koalicję” – dodał.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się na jesieni tego roku. Obywatele wybiorą w nich członków: rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast.

Dokładny termin wyborów nie jest znany. Zdaniem PKW wybory samorządowe 2018 muszą zostać ogłoszone między 17 października a 9 listopada. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie premier Mateusz Morawiecki.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.