Connect with us

Polska

Marian Kowalski kandydatem na prezydenta Lublina

Dodano

dnia

Marian Kowalski/fot. Ruch 11 Listopada
Marian Kowalski/fot. Ruch 11 Listopada

Były kandydat w wyborach na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a obecnie prezes partii „Ruch 11 listopada” będzie startował w jesiennych wyborach samorządowych. Marian Kowalski chce być kontrkandydaturą dla Sylwestra Tułajewa, który w jego opinii „gwarantuje zwycięstwo stronie KODziarskiej”.

Marian Kowalski wystartuje w wyborach na prezydenta Lublina. Taką deklarację złożył w programie internetowej telewizji „Idź Pod Prąd”. Prezes Partii „Ruch 11 Listopada” w krytyczny sposób wypowiadał się o kandydaturze Sylwestra Tułajewa, rekomendowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

„Podjąłem świadomą decyzję o starcie w jesiennych wyborach samorządowych na prezydenta miasta Lublina! Nie zamierzam patrzeć na to jak państwo Polskie jest upokarzane na każdym możliwym odcinku!” – napisał Kowalski.

W Lublinie o utrzymanie fotela będzie ubiegła się także Krzysztof Żuk (Platforma Obywatelska), którego poparcie deklaruje Sojusz Lewicy Demokratycznej, .Nowoczesna oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

 

Marian Kowalski. Od UPR do Ruch 11 Listopada

Marian Janusz Kowalski przez kilkanaście lat był członkiem Unii Polityki Realnej. W 2002 startował do lubelskiej rady miasta z listy Samoobrony RP. W 2005 otwierał lubelską listę Platformy Janusza Korwin-Mikke do Sejmu. Od 2010 był przez pewien czas rzecznikiem prasowym Obozu Narodowo-Radykalnego, który od tego samego roku jest jednym z organizatorów Marszu Niepodległości. W 2012 formacje organizujące Marsz Niepodległości (w tym jego dawna partia UPR) utworzyły Ruch Narodowy. Marian Kowalski zasiadł w powołanej w styczniu 2013 radzie decyzyjnej RN, a w 2014 kandydował z ramienia tego ugrupowania do Europarlamentu, do sejmiku województwa lubelskiego oraz na prezydenta Lublina (zajął ostatnie miejsce spośród 5 kandydatów).

 

Marian Kowalski w wyborach prezydenckich

W grudniu 2014 Ruch Narodowy podjął decyzję o powołaniu partii o tej samej nazwie. Marian Kowalski został jednym z jej wiceprezesów. 17 grudnia 2014 został zaprezentowany jako kandydat RN wyborach prezydenckich w 2015. W przeprowadzonych 10 maja wyborach zajął 9. miejsce spośród 11 kandydatów, zdobywając 77 630 głosów, co stanowiło 0,52% głosów ważnych. Pod koniec sierpnia 2015 został odwołany z funkcji wiceprezesa RN. 20 września tego samego roku wystąpił z partii. W wyborach parlamentarnych w 2015 poparł partię KORWiN. W listopadzie 2015 współtworzył stowarzyszenie Narodowcy RP, którego został liderem. We wrześniu 2016 zakończył działalność w tym stowarzyszeniu.

 

Kowalski, Chojecki, telewizja i Ruch 11 Listopada

Od 1 lutego 2016 wspólnie z pastorem Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie Pawłem Chojeckim prowadzi codzienny program Kowalski & Chojecki na żywo w telewizji internetowej „Idź Pod Prąd”. 11 listopada 2017 wraz z Pawłem Chojeckim i Andrzejem Turczynem (prezesem Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, również byłym działaczem UPR) ogłosił utworzenie partii Ruch 11 Listopada. Po zarejestrowaniu ugrupowania 9 lutego 2018, został jego prezesem.

 

Ruch 11 Listopada: Biblia, ustrój republikański i broń

Celem Ruchu 11 Listopada jest budowa państwa polskiego gwarantującego członkom społeczeństwa obywatelskiego, które swoje wartości czerpie z przekazu zawartego w Biblii, a za najlepszą formę sprawowania władzy uznaje republikański system rządów, obronę naturalnych praw, jak w szczególności prawa do życia, prawa do wolności, prawa do ubiegania się o szczęście, prawa do posiadania i noszenia broni.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.