Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki: bardzo gorąco wierzę w Unię Europejską

Dodano

dnia

Fot. Krystian Maj / KPRM

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu serwisowi Wirtualna Polska. Podczas rozmowy szef polskiego rządu opowiadał m.in. o przyszłości Polski w Unii Europejskiej oraz o ogólnej kondycji Wspólnoty.

„Bardzo gorąco wierzę w Unię Europejską, że wzmocni się, będzie oparta o siłę narodów i że Europa w przyszłości będzie również politycznym mocarstwem, a nie tylko gospodarczym mocarstwem” – mówił Mateusz Morawiecki w 15 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

„Warto rozważyć różnego rodzaju uchwały, czy rozważyć wprowadzenie do Konstytucji w taki sposób, żeby nikt nigdy nie kwestionował obecności Polski w Unii Europejskiej. Polska chce zostać w Unii Europejskiej” – oświadczył szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki wyraził też wdzięczność dla wszystkich polskich polityków, którzy przyczynili się do włączenia Polski w szeregi Unii Europejskiej. „Pragnę wyrazić moją wdzięczność wszystkim prezydentom i wszystkim rządom, które w czasach III Rzeczpospolitej przyczyniły się do tego, że negocjowaliśmy wejście do Unii Europejskiej” – powiedział premier.

„Dla nas Unia Europejska to są europejskie warunki życia, to jest europejska zasobność portfeli, to jest wolność indywidualna, wolność gospodarcza, ale też równość w Unii Europejskiej, o którą my walczymy” – stwierdził szef polskiego rządu.

Premier przedstawił też polską propozycję dla Unii Europejskiej. „Nasza propozycja dla Unii Europejskiej to Unia innowacyjna, dynamiczna gospodarczo, współpracująca między sobą. Jednocześnie Unia traktująca państwa w sposób równy, bo my na to kładziemy nacisk” – oświadczył.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.