Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki komentuje doniesienia ws. niepoprawnych relacji z USA. „Rozmowy cały czas się toczą”

SejmLog

Dodano

dnia

Morawiecki Duda/fot. W. Kompała / KPRM
Flickr/fot. W. Kompała/KPRM

Mateusz Morawiecki odniósł się podczas konferencji prasowej do doniesień portalu Onet.pl, zgodnie z którymi Amerykanie mieliby zawiesić relacje dyplomatyczne na najwyższym szczeblu. Premier przyznał, że te doniesienia są „zupełnie nieprawdziwe”.

Morawiecki pytany był o oświadczenie Departamentu Stanu USA, którego rzeczniczka przyznała, że nieprawdą jest, iż USA miałyby nałożyć na Polskę sankcje w postaci zawieszenia relacji dyplomatycznych na najwyższym szczeblu. Premier potwierdził te słowa i przyznał, że doniesienia Onetu są „zupełnie nieprawdziwe”.

„To świadczy o tym, że tutaj ktoś pewnie został wprowadzony w błąd przez kogoś. Ja to mogę potwierdzić, ponieważ na naszym poziomie, w różnych aspektach, gospodarczych, zbrojeniowych, toczą się cały czas rozmowy, tak jak się toczyły do tej pory, i nie ma tutaj żadnych zmian” – powiedział.

ONET PUBLIKUJE NOTATKĘ DORADCY WASZCZYKOWSKIEGO

„Ze względu na znaczenie USA dla naszego bezpieczeństwa nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy prezydent czy premier mają zablokowane kontakty z głównym sojusznikiem. Moim zdaniem uregulowanie sporu z USA jest ważniejsze niż spór z Izraelem czy rozmowy z KE. Potrzebne są decyzje, które nie tylko wyjaśnią nasze intencje, lecz wyeliminują kwestie sporne” – miał napisać w notatce opublikowanej przez Onet.p Jan Parys, szef gabinetu politycznego Witolda Waszczykowskiego.

Publikacja Onetu to odpowiedź na wczorajsze dementi Bartosza Cichockiego, wiceszefa MSZ, który w odpowiedzi na wcześniejszy artykuł (podano w nim, że USA zawieszają z Polską stosunki na wysokim szczeblu dyplomatycznym – Morawiecki i Duda mieliby być niemile widziani w Białym Domu do momentu zmian w nowelizacji ustawy o IPN) przyznał, że nic, co w nim napisano nie jest prawdą.

Jan Parys nie chciał komentować tych doniesień.

Źródło:
TVN24, Onet.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.