Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki o długu publicznym: najlepsze wyniki od ponad 10 lat

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. polskiego długu publicznego. Szef rządu zamieścił wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że Polska zanotował najlepsze wyniki na koniec roku od 10 lat.

Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się do polskiego długu publicznego. Szef rządu stwierdził, że Polska zanotował najlepsze wyniki na koniec roku od 10 lat.

„Według GUS dług publiczny spadł na koniec 2018 roku do 48,9 proc. PKB, zaś deficyt wyniósł 0,4 proc. PKB. To najlepsze wyniki na koniec roku od ponad 10 lat” – napisał Morawiecki.

„Kolejny raz pokazaliśmy, że wiemy jak w sposób racjonalny i odpowiedzialny zarządzać finansami i budżetem państwa” – dodał w kolejnym wpisie szef rządu.

Czytaj także: Broniarz: postulat 30% wzrostu wynagrodzenia jest postulatem nieprzekraczalnym

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.