Connect with us

Polska

Michał Boni: związki partnerskie powinny być zalegalizowane

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/Annika Haas

Michał Boni, europoseł Platformy Obywatelskiej, był gościem w audycji Radia ZET. Podczas rozmowy przyznał, że w jego opinii związki partnerskie powinny być zalegalizowane.

Michał Boni, europoseł z ramienia Platformy Obywatelskiej, gościł na antenie Radia ZET. Podczas rozmowy zabrał głos ws. związków partnerskich. Przyznał, że w jego opinii powinny być one zalegalizowane. Zaznaczył jednak, że legalizacja związków partnerskich nie oznacza legalizacji małżeństw homoseksualnych. Polityk przyznał, że dyskusja w tej sprawie powinna być dopiero następnym krokiem.

„Też proszę pamiętać, że związki partnerskie nie oznaczają małżeństw homoseksualnych, to jest w ogóle następny krok, inna rzecz do dyskusji, tak jak się stało w Niemczech. I uważam, że trzeba tutaj więcej otwartości” – powiedział Michał Boni.

Eurodeputowany przyznał, że do kwestii legalizacji małżeństw homoseksualnych nie należy podchodzić w sposób ideologiczny. Jego zdaniem należy na niego spojrzeć „od strony praw obywatelskich oraz praw człowieka”.

„Nie należy ideologizować tego problemu, tylko należy patrzeć na niego od strony praw obywatelskich i praw człowieka, i tak to jest w świecie formułowane” – powiedział.

Czytaj także: Emmanuel Macron przyjedzie do Polski. „Szukamy terminu”

Źródło:
Radio ZET

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.