Connect with us

Polska

Mirosław Piotrowski na antenie TRWAM: Kto naprawdę rządzi Polską? Może czas ujawnić niektóre fakty? [WIDEO]

Avatar

Dodano

dnia

Mirosław Piotrowski/Fot. profil polityka na Facebooku
Mirosław Piotrowski/Fot. profil polityka na Facebooku

Profesor Mirosław Piotrowski, eurodeputowany, który do Parlamentu Europejskiego dostał się z list Prawa i Sprawiedliwości, wygłosił na antenie Radia Maryja i Telewizji TRWAM felieton. Postawił w nim pytanie: „kto naprawdę rządzi Polską?”.

– Kto rządzi Polską? Z formalnego puntu widzenia odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Polską rządzi premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Wiemy także, że najważniejsze decyzje dla naszego kraju podejmowane są przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się siedziba rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Podobno o wszystkim decyduje jej prezes Jarosław Kaczyński. Podobno. Czy jednak aby na pewno? – pyta europoseł w swoim felietonie, które zapis został opublikowany również w serwisie YouTube.

Prof. Mirosław Piotrowski przyznaje, że coraz częściej możemy usłyszeć, iż kluczowe decyzje dotyczące funkcjonowania państwa polskiego są podejmowane poza granicami naszego kraju. W jego ocenie są one „niezwłocznie nad Wisłą implementowane”.

Prof. Mirosław Piotrowski: może czas ujawnić niektóre fakty?

Polityk przyznaje, iż niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wyglądały kulisy rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. W jej ramach stanowisko utraciła zresztą sama premier, którą zastąpił Mateusz Morawiecki.

  • Może więc czas ujawnić niektóre fakty? – pyta w swoim felietonie Piotrowski.

  • Jak się dowiaduję, pan premier Mateusz Morawiecki wręczając dymisję polskiemu ministrowi środowiska prof. Janowi Szyszko powiedział, że czyni to, ponieważ domagał się tego prezydent Francji Emmanuel Macron. „Panie premierze, co ma do mnie prezydent Francji?” – pytał zdumiony minister – relacjonuje polityk.

  • Odpowiedzi nie uzyskał, ale stanowisko stracił – dodał.

W kwestii wpływu zagranicy na polską politykę eurodeputowany wspomina również zamieszanie wokół ustawy o IPN i jej pospieszną zmianę przez polityków PiS. Jak twierdzi, kwestia dotycząca korekty w akcie prawnym miała zostać ustalona z przedstawicielami polskiego wywiadu.

Piotrowski nawiązał też zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym, której PiS dokonał pod wpływem opinii wydanej przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  • Formacja Zjednoczonej Prawicy doszła do władzy na fali hasłeł o konieczności powstania z kolan w polityce zagranicznej. (…) Obecnie kapitulują i padają na kolana przed unijnym komisarzem Fransem Timmermansem oraz TSUE. Cofają uchwalone w Polsce ustawy – oświadczył.

Nowa partia

Kilkanaście dni temu serwis Wirtualna Polska podał informację, iż niebawem na scenie politycznej ma pojawić się nowa partia. Miałaby zrzeszać ona środowisko związane z Radiem Maryja oraz Telewizją TRWAM.

W celu potwierdzenia tych informacji dziennikarze portalu skontaktowali się z prof. Mirosławem Piotrowskim, który przyznał, że faktycznie złożył wniosek o rejestrację nowego ugrupowania. Miałoby ono nosić nazwę „Ruch Prawdziwa Europa”.

– Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu „Ruchu Prawdziwa Europa” przez sąd do rejestru partii politycznych. Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać – powiedział wówczas Piotrowski.

Serwis Wirtualna Polska podaje, że z ustaleń dziennikarzy portalu wynika, iż podstawę programową partii będą stanowić założenia inicjatywy „Europa Christi”. Głównym celem jej twórców jest „odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie”.

Czytaj także: Adam Bielan komentuje powstanie tzw. „partii Rydzyka”

Źródło:
Telewizja TRWAM, dorzeczy.pl, WP.PL
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.