Śledź nas na

Polska

Morawiecki podczas konferencji w Toruniu: odważnie walczymy z rajami podatkowymi

SejmLog

Opublikowany

-

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki był jednym z prelegentów podczas organizowanej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu konferencji „Gospodarcza suwerenność”. Podczas swojego wystąpienia premier mówił m.in. o tym, że jego rząd „odważnie walczy z rajami podatkowymi”.

„Suwerenność gospodarcza nie może oznaczać autarkii, zamknięcia się na współpracę, na handel międzynarodowy. Tym większa suwerenność, im silniejsze przedsiębiorstwa” – mówił szef polskiego rządu.

„Chcemy, by Polska była krajem wysokich technologii. Nie krajem peryferyjnym, ale państwem, które ma przedsiębiorców czołowych w swojej dziedzinie. Wierzę, że w roku 2025, 2030 możemy takim krajem zostać” – dodawał.

„W odważny sposób walczymy z rajami podatkowymi. W negocjacjach z Brukselą doprowadziliśmy do tego, że wielkie sklepy będą opodatkowane” – opowiadał premier.

Podczas swojego wystąpienia Morawiecki przyznał również, że dziś, patrząc w przyszłość, jego rząd „musi odbudować kontrakt społeczny w duchu społecznej gospodarki rynkowej”. „My chcemy Polskę rozwijać, a nie zwijać. To odróżnia nas od naszych poprzedników” – mówił.

Morawiecki dodawał także, że polityka jego rządu polega przede wszystkim na pomocy słabszym i potrzebującym. „Polityka naszego rządu polega na tym, żeby tym słabszym, bardziej potrzebującym starać się pomagać, tak jak nasze programy społeczne: Rodzina 500 Plus, czy obniżenie wieku emerytalnego” – podkreślał. „Pokazaliśmy, że dobrze definiujemy polskie interesy. Mamy ofertę dla Polski i chcemy Polaków łączyć, a nie dzielić. Jesteśmy rządem prospołecznym” – dodawał.

Żródło :

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.