Connect with us

Polska

Morawiecki w Krakowie: nasz obóz polityczny chce Polski równych szans i możliwości

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Premiera

„Nasz obóz polityczny chce przede wszystkim Polski równych szans i możliwości, również dla tych małych miejscowości” – powiedział podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Krakowa premier Mateusz Morawiecki.

„Czy nam się to podoba, czy nie, to model polskiego rozwoju gospodarczego w dużym stopniu polegał na tym, że najpierw gwałtownie się otworzyliśmy, co doprowadziło do sprzedaży majątku i do upadku bardzo wielu przedsiębiorstw w latach dziewięćdziesiątych oraz do dominacji kapitału zagranicznego w bardzo wielu sektorach” – powiedział szef polskiego rządu.

Morawiecki dodał, że Prawo i Sprawiedliwość chce przede wszystkim „Polski równych szans i możliwości”. Premier podkreślił, że innym fundamentem polityki prowadzonej przez obóz rządzący jest usprawnienie działania instytucji państwowych. „Skuteczne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich dwóch latach było najważniejszym elementem, który doprowadził do zwiększenia możliwości finansowych państwa polskiego” – mówił.

Szef rządu podkreślił również, że PiS chce „budować kapitał małych i średnich przedsiębiorstw”. „Musimy znaleźć odpowiedź na kolejne 20 lat, żeby rosła polska własność, wraz z nią pensje polskich pracowników, a uczciwie płacone podatki zasilały wzrost gospodarczy również poprzez promocję innowacyjności, lepsze finansowanie badań i rozwoju” – powiedział.

Swoją obecność w Krakowie, mieście, w którym stężenie smogu oscyluje na jednym z najwyższych poziomów w kraju, premier wykorzystał do opowiedzenia o programie antysmogowym.

Mateusz Morawiecki mówił także o projektach socjalnych i konieczności dalszych prac nad programem antysmogowym poprzez zwiększenie elektromobilności. Postaramy się o jeszcze większe niż dotąd bodźce dla samorządów do wymiany taboru autobusowego na elektryczny – oświadczył premier.

Podkreślił znaczenie programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych, na który w najbliższych 7-8 latach przeznaczone zostanie ok. 25 mld zł.

Źródło:
premier.gov.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.