Connect with us

Polska

Mosbacher o zniesieniu wiz dla Polaków: zróbmy to razem

SejmLog

Dodano

dnia

Georgette Mosbacher/Fot. MSWiA/Domena publiczna
Georgette Mosbacher/Fot. MSWiA/Domena publiczna

Georgette Mosbacher oraz ambasada USA w Polsce apelują do Polaków o składanie wniosków o przyznanie im wiz. Podkreślają, że to niezbędne, aby doprowadzić do ich całkowitego zniesienia.

„Rozpoczynamy kampanię #VisaWaiverDlaPolski! Do końca września mamy czas, aby obniżyć procent odmów wizowych a tym samym aby Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego. Ale potrzebujemy pomocy Polaków – zróbmy to razem!” – napisano na oficjalnym profilu amerykańskiej ambasady. Na ten moment procent odmów wynosi 4%, aby móc realnie pertraktować ws. zniesienia wiz musi spaść on poniżej 3%.

Głos w całej sprawie zabrała też ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Dyplomatka zaapelowała do Polaków o składanie wniosków wizowych ws. wyjazdu za Ocean.

„Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest moim priorytetem. Ale aby osiągnąć ten cel, potrzebujemy pomocy Polaków. Zróbmy to razem” – napisała Georgette Mosbacher.

Przypomnijmy, że Mosbacher o zniesieniu wiz dla Polaków mówiła już w zeszłym roku. Deklarowała wówczas, że zrobi wszystko, aby ten cel osiągnąć. Dziś zdaniem pracowników amerykańskiej ambasady w Polsce pojawiła się okazja, aby jej zapowiedzi wcielić w życie.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  ciotka

  26 kwietnia 2019 at 21:20

  po jaka cholerę nam te wizy ? wprowadzić wizy dla jankesów , a malowana ambasadorowa niech sie przynajmniej wykaże minimalną wiedzą o kulturze i tradycjach kraju do którego ją wysłano , Trump ma ją z głowy a u nas się szarogęsi , Polacy obchodzą święto Zmartwychwstania Pańskiego a nie żadne święto pasach , wstyd , ze taki polityk tego nie wie , powiększyła w taki sposób grono polskich polityków reprezentujących identyczny poziom , bo do kraju mającego poważnych polityków Trump by ją nie wysłał z obawy przed kompromitacją USA
  Polska to kraj katolicki ,jedyna taka enklawa w Europie, najlepiej wszystkim dać wizy , a może i od razu paszporty i wyeksportować ich do USA bo na razie na księżyc nie ma szans , próby nieudane, więc chyba czuwa nasz Twardowski ,a wtedy już bez wpadek będzie mogła składać życzenia z okazji święta pasach ludziom na terenie Polski

 2. Avatar

  05:58

  25 kwietnia 2019 at 09:01

  Walić ich wizy,
  Walić ich obietnice.

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.