Connect with us

Polska

[NA ŻYWO] Kongres „Wspólnie o Konstytucji na Narodowym”

SejmLog

Dodano

dnia

fot. Wikimedia/Rafał Zambrzycki

O godz. 11.00 w Warszawie rozpoczął się kongres „Wspólnie o Konstytucji na Narodowym”. Spotkanie zainaugurował prezydent Andrzej Duda, który zainicjował rozmowy dotyczące referendum konstytucyjnego.

„Naród powinien mieć świadomy i realny wpływ na cały proces konstytucyjny. Najpierw na ustalenie kierunków, a nawet treści konkretnych postanowień nowej lub nowelizowanej konstytucji. Następnie zatwierdzenie zmian powinno nastąpić w drodze finalnego referendum konstytucyjnego. To właśnie wtedy w moim przekonaniu będą mieli poczucie, że jest to w pełni ich własna konstytucja. Zaprojektowana, przedyskutowana i przyjęta z udziałem wszystkich obywateli, którzy chcą w tej sprawie wyrazić swoje zdanie” – mówił w trakcie przemówienia prezydent Andrzej Duda.

„Model społecznego tworzenia prawa o randze najwyższej jest być może nowatorski. Stanowi on jednak istotę państwowości Rzeczypospolitej jako dobra wspólnego i jest realizacją zasady suwerenności narodu” – mówił prezydent.

Będzie dla mnie spełnieniem politycznej misji, powierzonej mi przez naród, i ogromną satysfakcją, jeśli uda się przeprowadzić proces referendalny w takim właśnie kształcie. W pełni odpowiada to roli ustrojowej prezydenta jako pierwszego przedstawiciela państwa polskiego, sługi narodu i wyraziciela polskiej racji stanu” – podkreślał.

 

Program Kongresu „Wspólnie o Konstytucji na Narodowym”

11.00     Przywitanie uczestników Konferencji.

Panel otwierający (Biznes Klub)

  • Wystąpienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy
  • Wystąpienia gości honorowych

12.00     przerwa, otwarcie wystawy „Wspólnie o Konstytucji”

12.45     Panele tematyczne (sale konferencyjne, wschodnia część PGE Narodowego)

  • Młodzi i przyszłość

– prowadzą Kaja Gagatek i Szymon Górny, Rada Dzieci i Młodzieży przy MEN

  • Gospodarka i praca

– prowadzi Barbara Kasprzycka, Zastępca Redaktora Naczelnego DGP

  • Wieś, rolnictwo, zrównoważony rozwój

– prowadzi Barbara Fedyszak-Radziejowska, Doradca Prezydenta RP

  • Samorząd i społeczeństwo obywatelskie

– prowadzi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego

Źródło:
prezydent.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.