Connect with us

Polska

Nowa partia byłych posłów .Nowoczesnej z Nowacką, ale bez Biedronia

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Joanna Schmidt/ fot. profil oficjalny w serwisie Facebook
Joanna Schmidt/ fot. profil oficjalny w serwisie Facebook

Była posłanka .Nowoczesnej była gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Jeden na jeden” na antenie TVN24, gdzie jednym z tematów była m.in. budowa nowego ugrupowania politycznego, wraz z Ryszardem Petru i Joanną Scheuring-Wielgus.

„Nie nazywałabym nowej partii lewicowo-liberalną. Bardziej nazywałabym to połączenie liberalizmu czy przedsiębiorczości z wrażliwością społeczną. Jest miejsce na takie połączenie na scenie politycznej” – mówiła Joanna Schmidt.

 

Schmidt: partia bez Biedronia

„Z Robertem Biedroniem nie rozmawiamy. Rozmawiamy z Barbarą Nowacką. To nie jest chęć, nie pracujemy nad wspólnym projektem Spotykamy się, rozmawiamy z wieloma osobami, które uważają tak, jak my, że jest miejsce na połączenie tego liberalizmu z wrażliwością społeczną” – podkreślała była posłanka .Nowoczesnej.

 

Petru o nowej partii

Ryszard Petru, były lider oraz poseł Nowoczesnej, dwa tygodnie temu w programie „Polityczne Graffiti” na antenie Polsat News zapowiedział, że nowe ugrupowanie rozpocznie swoją działalność po wyborach samorządowych.

„Będę przygotowywał partię, którą chciałbym – nie tylko ja sam, ale w większym gronie – utworzyć tuż po wyborach samorządowych. Nazwałem ją społeczno-liberalną. Oznacza to takie ugrupowanie, które z jednej strony promuje przedsiębiorczość, niskie podatki” – zapowiedział Ryszard Petru.

„Upraszczając: niskie podatki, promocja przedsiębiorczości, ale jednocześnie umiejętność zajęcia się tymi, którzy najbardziej potrzebują, żeby były dwa filary, by pieniądze szły na tego typu potrzeby, a nie na wyprawki dla wszystkich czy 500+ dla wszystkich. 500+ dla osób ubogich i średnio-zamożnych, ale na pewno nie dla bogatych” – deklarował były przewodniczący .Nowoczesnej.

 

Schmidt nie będzie kandydowała w Poznaniu

„Podjęłam decyzję, aby nie startować w tym roku w wyborach prezydenckich [w Poznaniu]. Ostatnie trzy tygodnie to był czas, kiedy szacowałem swoje szanse, przeprowadziłam wiele rozmów, wiele spotkań, zrobiłam również sondaże wewnętrzne i szanse na oceniam na mniej niż 50%, że wygram tę prezydenturę w tym roku. W związku z tym całą swoją energię polityczną, swoje pomysły chcę skumulować, skierować w kierunku polityki krajowej i tworzenia nowej inicjatywy politycznej” – podkreśliła Joanna Schmidt w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Źródło:
TVN24, SejmLog

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.