Connect with us

Polska

Nowoczesna apeluje : „Poprzyjcie projekt rezolucji KE w sprawie sytuacji w Polsce”

Dodano

dnia

Ryszard Petru
fot. SejmLog

Podczas czwartkowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego europosłowie będą głosować nad projektem rezolucji, która „z zadowoleniem” przyjmuje decyzję Komisji Europejskiej z 20 grudnia o aktywowaniu art. 7 ust. 1 traktatu w odniesieniu do sytuacji w Polsce i popiera wezwanie Komisji skierowane do polskich władz w celu rozwiązania problemów.

„Parlament Europejski to jest nasz parlament. Kto jak nie Komisja Europejska i Parlament Europejski mają stać na straży podstawowych wartości Unii Europejskiej jakim jest między innymi praworządność. Dlatego uważam, że wszyscy polscy europarlamentarzyści powinni poprzeć rezolucję Parlamentu Europejskiego. W naszym interesie jest to, żeby KE i PE dbały o praworządność w Polsce. Uważamy, że wezwanie rządu polskiego do usunięcia przypadków łamania prawa i konstytucji jest bardzo ważne. Ważne jest, żebyśmy nie zapomnieli o tym, że UE jest oparta na podstawowych wartościach wśród których jest praworządność. Jako Nowoczesna wzywamy wszystkich europarlamentarzystów Polski do poparcia rezolucji” – mówiła na konferencji prasowej w Sejmie, przewodnicząca Katarzyna Lubnauer.

Z podobnym apelem wystąpił były przewodniczący .Nowoczesnej – Ryszard Petru, który na profilu społecznościowym zwrócił się z apelem o poparcie rezolucji do polskich europarlamentarzystów.

 

Źródło:
Konferencja prasowa/Sejm RP
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.