Connect with us

Polska

Nowy program socjalny PiS. „Posiłek w szkole i w domu”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Adam Guz/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny Elżbieta Rafalska i minister edukacji Anna Zalewska, zaprezentowali dziś założenia nowego programu socjalnego PiS.

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, Elżbieta Rafalska i Anna Zalewska opowiedzieli o nowym programie socjalnym rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Dzisiaj przyjęliśmy program dotyczący odżywiania dzieci w szkole – „Posiłek w szkole i w domu”. Chcemy dostosować szkoły w tym obszarze do standardów europejskich – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Przyjęte przez rząd rozporządzenie umożliwia wsparcie finansowe z budżetu państwa na organizacje stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach. Zakłada ono m.in. doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych i powstanie nowych. Nowe rozwiązania tworzą także wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni – czytamy na stronie internetowej Kancelarii Premiera.

Zgodnie z rozporządzeniem przygotowanym przez MEN, wsparcie finansowe ma zostać udzielane organom prowadzącym publiczne szkoły podstawowe. Dzięki temu samorządy będą mogły otrzymać je na organizacje stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach.

Cały program Posiłek w szkole i w domu działa od początku tego roku. Jak podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska program został zmodyfikowany i składa się obecnie z trzech modułów. Pierwszy to wsparcie i posiłek adresowany do dzieci i młodzieży. Drugi to posiłek adresowany do osób starszych, a trzeci moduł został właśnie uregulowany w rozporządzeniu.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.