Connect with us

O nas

O poglądach słów kilka…

Dodano

dnia

Część z Was – pomimo wyczuwalnego entuzjazmu co do projektu SejmLoga – wyraża zarazem obawę, że choć sama idea jest bardzo dobra i popieracie ją całym sercem, to portal tego typu powinien być robiony przez ludzi, którzy nie wyrażają określonych poglądów politycznych. Czasem sugerujecie, że SejmLoga powinni tworzyć ludzie „niezależni”, innym razem „niezwiązani z niczym”.

Chcielibyśmy Wam napisać coś bardzo prostego i oczywistego. I zarazem poprosić Was o coś. Niezależnie od tego, ile napisalibyśmy na wyżej poruszony temat i jak bardzo nie próbowalibyśmy Was przekonać, że będzie inaczej niż myślicie, to najlepszym sposobem przekonania się, że nie zamierzamy ograniczać dostępu dla nikogo jest… śledzenie SejmLoga. Wtedy sam – Drogi Czytelniku – przekonasz się, czy mówimy prawdę. I wiemy, że się nie zawiedziesz.

Wracając jednak do wyjaśnień Waszych wątpliwości. Spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie, kim mieliby być ludzie , którym zaufalibyście jako twórcom SejmLoga. Z pewnością musieliby być to ludzie interesujący się polityką.

Czy potraficie wskazać ludzi interesujących się polityką , którzy nie mają poglądów? Czy tacy istnieją? Jeśli nie, to czy godniejsi zaufania byliby tacy, którzy poglądy mają, ale ich nie wyrażają? 

Zwróćmy uwagę, jak daleko zaszedł spór polityczny w Polsce i jak trudno jest nam zaufać drugiemu człowiekowi tylko dlatego, że ma inne poglądy niż my. Czy takiego dyskursu o polityce i takiej Polski chcemy? – okopanych obozów, gdzie nikt nie rozmawia z nikim innym, prócz osób o takich samych poglądach? Jaki sens ma taka dyskusja?

Przy SejmLogu przyświeca nam kompletnie inny cel. A właściwie dwa cele. Po pierwsze stworzenie ram projektu, w którym przy dyskusji politycznej mogą spotkać się wszyscy taką dyskusją zainteresowani. Politycy, publicyści, pani Jadwiga prowadząca swojego warzywniaka na osiedlu, pan Jurek przedsiębiorca z Poznania i młody Grzegorz z III c, który zaczyna interesować się polityką. Tu mile widziany będzie każdy – przedstawiciel lewicy, centrum jak i prawicy, a także ci, którzy nie uznają takich podziałów. I każdy – niezależnie od poglądów, wyznania, koloru skóry, statusu społecznego, wieku, płci i popieranej partii będzie równy wobec regulaminu serwisu i tak samo traktowany przez moderatorów.

Mówiliśmy jednak o dwóch celach. Drugim jest to, że mając ramy projektu chcemy go współtworzyć z Wami. Z każdym z Was. To dlatego tak ważny jest dla nas KAŻDY napisany przez Was komentarz. Każdy jest czytany i na każdy staramy się odpowiedzieć, bo to nie ma być portal tylko dla Was, ale nade wszystko przez Was stworzony. I tu dochodzimy do ostatecznej konkluzji, która brzmi tak: docelowy SejmLog rozumiany jako polityczny portal społecznościowy będzie taki, jakim go stworzycie i jak będziecie go prowadzić. Moderatorom będzie przyświecała tylko jedna zasada: moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja. Wyrażaj swoje poglądy swobodnie, jakiekolwiek by one nie były, śledź swoich ulubionych publicystów, polityków, blogerów i pracuj na swą osobistą markę. Konfrontuj swoje poglądy z innymi, rozmawiaj i dyskutuj. Byle w kulturalny sposób.

Bardzo dziękujemy że jesteście z nami!

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Przez 11 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.