Connect with us

Polska

O. Tadeusz Rydzyk przeciwko zakazowi hodowli zwierząt futerkowych. „Może niedługo zakażą hodowli kurczaków?”

SejmLog

Dodano

dnia

YouTube/Telewizja TRWAM

O. Tadeusz Rydzyk, redemptorysta z Torunia, skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl, propozycję grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieliby zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Duchowny był zdecydowanie przeciwko temu rozwiązaniu.

„Obserwujmy i miejmy swój rozum. Św. Piotr, gdy miał wątpliwość które pokarmy są czyste, a które nie, otrzymał wizję i słyszał: „bierz i jedz. To jest dla ciebie”. To wszystko jest dla człowieka” –powiedział założyciel Radia Maryja oraz Telewizji TRWAM.

„Gdy słyszę o pomyśle zakazu hodowli zwierząt futerkowych, pytam: gdzie ja jestem? Może niedługo zakażą hodowli kurczaków? Zbadajmy sprawę, a nie uskuteczniajmy nalot na hodowców. My mamy rozmawiać na argumenty: prawdy, dobra wspólnego, a nie kierować się argumentem siły. Nawet, jeśli ktoś ma władzę, to nie może tego bezwzględnie używać. Dla mnie to nienormalne. Człowiek jest panem całego stworzenia” – dodał.

Rydzyk zwrócił uwagę na fakt, iż politycy PiS bardziej skupiają się na ochronie zwierząt, niż życia poczętego. „Działania wymierzone w hodowców zwierząt futerkowych są dla mnie nienormalne. Jakie to lobby działa? O co tu chodzi? Nie przesadzajmy. Nie musimy wszyscy być wegetarianami. Człowiek się liczy, życie człowieka – niech ono będzie poszanowane. Aborcja – w Polsce zostało wymordowanych kilka razy więcej dzieci, niż wymordowano przez Stalina i Hitlera razem. Trzeba mieć hierarchię wartości” – oświadczył.

W podobnym tonie Rydzyk wypowiadał się w styczniu tego roku. „Te futerka przejmie kto? Niemcy i Rosjanie najpierw. Czy kto jeszcze? I kotka żałować. Do więzienia wsadzą. Tu się szanuje zwierzątka. Trzeba je szanować, ale równocześnie zabija się dzieci w Polsce. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia” –mówił cytowany przez „Super Express”.

Czytaj także: Paweł Szramka prezentuje obszerny materiał o działalności ferm futrzarskich w Polsce

Źródło:
wPolityce.pl, Super Express

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.