Connect with us

Polska

Oficjalne informacje ws. żałoby po śmierci Jana Olszewskiego

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Nie potwierdziły się informacje o trzydniowej żałobie po śmierci Jana Olszewskiego. Dziś Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, ogłosił, iż potrwa ona krócej.

– Została podjęta decyzja pomiędzy premierem Morawieckim a prezydentem Dudą, że żałoba będzie miała miejsce w piątek i sobotę. Od północy w nocy z czwartku na piątek do godziny 19:00 w sobotę – powiedział podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk.

– Odszedł w ostatnich dniach wielki Polak, wielki patriota, były premier Jan Olszewski. Dlatego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Organizatorem pogrzebu będzie Kancelaria Premiera – dodał.

Wcześniej dziennikarze Polsat News podawali, iż żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego ma potrwać trzy dni.

– Telewizja Polsat News poinformowała w poniedziałek 11 lutego, że Andrzej Duda najprawdopodobniej ogłosi trzydniową żałobę po śmierci byłego premiera, Jana Olszewskiego. Stacja podkreśla jednak, że są to nieoficjalne ustalenia jej dziennikarzy. Z informacji podanych przez Polsat News wynika, iż żałoba po śmierci Jana Olszewskiego rozpocznie się w czwartek o godz. 12, a zakończy w sobotę o godz. 18 – pisaliśmy powołując się na doniesienia dziennikarzy telewizji.

Dziś wiadomo, iż te informacje nie potwierdziły się.

Źródło:
Kancelaria Premiera, Polsat News

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.