Connect with us

Europa i Świat

Parlament Europejski uznał Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

Damian Fiet

Dodano

dnia

Parlament Europejski

Europarlament uznał w czwartkowym głosowaniu wenezuelskiego przywódcę opozycji Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli.

Posłowie Parlamentu Europejskiego wezwali szefową unijnej dyplomacji Federicę Mogherini oraz przedstawicieli państw członkowskich UE, aby uznali Juana Guaido „za jedynego i tymczasowego prezydenta Wenezueli do czasu, gdy nowe wolne i wiarygodne wybory prezydenckie będą mogły zostać rozpisane w celu przywrócenia demokracji”.

W rezolucji przyjętej przez PE 439 głosami za, 104 przeciw oraz 88 wstrzymującymi się, eurodeputowani ponawiają swoje pełne poparcie dla Zgromadzenia Narodowego Wenezueli, którego uprawnienia – jak podkreślają – muszą zostać respektowane i przywrócone.

Eurodeputowani potępiają  działania władz Wenezueli

Posłowie do PE potępili w rezolucji stosowaną przemoc i represje, które spowodowały ofiary śmiertelne i zażądali od władz Wenezueli, żeby powstrzymały naruszenia praw człowieka i aby zagwarantowały pełne poszanowanie wszystkich podstawowych wolności i praw człowieka.

Wenezuela znajduje się w głębokim kryzysie gospodarczym, politycznym i przede wszystkim społecznym. Więcej informacji na temat sytuacji w Wenezueli można przeczytać TUTAJ.

Źródło:

PolsatNews

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.