Connect with us

Polska

Wolność i Ruch Narodowy pójdą do eurowyborów pod jednym szyldem

Avatar

Dodano

dnia

Partia Wolność oraz Ruch Narodowy utworzą wspólne listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Informacja została potwierdzona zarówno przez przedstawicieli Wolności, jak i RN.

– W środę, 5 grudnia 2018 roku, władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą dożycia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 roku zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego – czytamy na profilu społecznościowym Ruchu Narodowego w serwisie Facebook.

Taki sam komunikat pojawił się też na profilu Wolności.

Wolność i Ruch Narodowy pójdą wspólnie do eurowyborów. „Odpowiedź na apele”

Obie partie podkreślają, że decyzja o wspólnym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest odpowiedzią na apele wyborców.

– Nasza koalicja odpowiada na apele o zjednoczenie sił antyunijnych i jest otwarta na innych partnerów. Chcemy współpracy ze środowiskami o zbliżonych do nas poglądach na Unię Europejską i niepodległość Rzeczypospolitej. Naszym celem jest bezkompromisowa obrona naszej Ojczyzny przed brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego. Zapraszamy wszystkich zwolenników naszych idei do włączenia się we wspólną batalię, która czeka nas wiosną 2019 roku! – piszą we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele obu sił politycznych.

Zawarcie porozumienia na linii Wolność-Ruch Narodowy skomentował także poseł tego pierwszego ugrupowania, Jacek Wilk.

– Kochamy Europę – ale Wolną Europę! Dlatego będziemy walczyć z brukselskimi komunistami o Unię opartą na Cywilizacji Łacińskiej – wolności, indywidualizmie, rozumie racjonalnym i zdrowej konkurencji gospodarczej – napisał poseł.

W podobnym tonie wypowiedział się jeden z liderów RN, Krzysztof Bosak.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.