Connect with us

Polska

Patryk Jaki wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Dodano

dnia

Patryk Jaki fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski

Patryk Jaki udzielił wywiadu telewizji Polsat News. Podczas rozmowy przyznał, że najprawdopodobniej wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Od kiedy Patryk Jaki przegrał wybory na prezydenta Warszawy zaczęły się spekulacje na temat jego politycznej przyszłości. Sugerowano wówczas, że wiceminister sprawiedliwości wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niedawno PiS ogłosiło „jedynki” i „dwójki” na listach wyborczych, jednak próżno szukać tam nazwiska szefa komisji ds. reprywatyzacji. On sam przyznaje jednak, że najprawdopodobniej będzie ubiegał się o mandat eurodeputowanego.

– Wiele wskazuje na to, że będę miał trzecie miejsce na liście Zjednoczonej Prawicy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego – powiedział Patryk Jaki na antenie Polsat News.

Jaki przyznał, że fakt, iż wystartuje on w tym okręgu związany jest z konkretną „decyzją polityczną”. Wiceminister sprawiedliwości dodaje, że wierzy, iż jego walka oraz zaangażowanie sprawią, że Zjednoczona Prawica zdobędzie w okręgu małopolsko-świętokrzyskim „rekordowy czwarty mandat”.

Jaki skomentował również swoje wypowiedzi z przeszłości. Polityk zapewniał wówczas, że do Parlamentu Europejskiego się nie wybiera. Jak przyznaje, dziś jego optyka uległa zmianie.

– Jak się odgrzebie moje historyczne wypowiedzi, to ja w nich mówię, że nigdy się do Parlamentu Europejskiego nie wybiorę, chyba, że na emeryturę. Dzisiaj się to już zmieniło – stwierdził Patryk Jaki.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.