Śledź nas na

Polska

RMF FM: Nowoczesna chce „wypożyczyć” posła Kukiz’15. Paweł Kukiz dementuje

Opublikowany

-

Rozgłośnia radiowa RMF FM podała, iż Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, poważnie potraktowała propozycję złożoną przez Pawła Kukiza. Lider Kukiz’15 zasugerował bowiem, iż jest gotów, by wypożyczyć jednego z posłów ruchu do Nowoczesnej, by ratować klub parlamentarny tej partii. Kukiz zaprzecza jednak, jakoby jakiekolwiek rozmowy w tej sprawie zostały podjęte.

O propozycji Pawła Kukiza informowaliśmy na SejmLog.pl (KLIK). Lider Kukiz’15 zamieścił w serwisie Facebook wpis, w którym zasugerował, że rozważa „wypożyczenie” jednego z posłów swojego ruchu do Nowoczesnej.

– Zastanawiam się, czy K’15 nie powinien „pożyczyć” Nowoczesnej jednego posła. Po co? A po to, żeby mogli utrzymać w Sejmie swój Klub. Poważnie – napisał Paweł Kukiz.

Kilkanaście godzin później polityk zamieścił jednak kolejny wpis, w którym przyznał, iż żaden z jego klubowych kolegów nie zgodził się na „zmianę barw”.

– Niestety, wygląda na to, że musiałbym sam siebie „wypożyczyć” Nowoczesnej, by ich Klub przetrwał. Bo żaden z posłów K’15 nie jest swoim „wypożyczeniem” zainteresowany – poinformował.

Rozgłośnia RMF FM podaje jednak, że Katarzyna Lubnauer poważnie potraktowała propozycję złożoną przez lidera opozycyjnego ruchu. Dziennikarze radia podali nawet nazwisko posła, których ich zdaniem miałby dołączyć do Nowoczesnej. Chodzi o Piotra Apela, jednego z czołowych przedstawicieli Kukiz’15.

Przewodnicząca Nowoczesnej przyznała, że rozmawiała z Pawłem Kukizem nt. „transferu”. Nazwiska posła, który miałby dołączyć do klubu Nowoczesnej jednak nie wymieniła.

Paweł Kukiz dementuje

Słowa Katarzyny Lubnauer oraz doniesienia RMF FM skomentował Paweł Kukiz.

– Była rozmowa dotycząca tego mojego wpisu na Facebooku, na tak samo luźnej zasadzie, jak ten wpis był luźny – powiedział lider Kukiz’15 w rozmowie z serwisem tvp.info.

– Określenie „rozmowy” w tym kontekście brzmi bardzo poważnie. Takich rozmów na poziomie sprawczym, prowadzących do ustalenia wzajemnych zobowiązań, warunków, nie było – dodał.

Kukiz przyznał też, że jego wpis na temat „wypożyczenia” posła był pisany „pół żartem, pół serio”.

– Mój wpis był formą odreagowania na ustrój, w którym grupa koniunkturalistów może wysadzić decyzję wyborców w powietrze – wyjaśnił.

Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

 

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.