Connect with us

Polska

Paweł Kukiz rozważa wypożyczenie Nowoczesnej jednego posła

Avatar

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/fot. SejmLog

Paweł Kukiz opublikował na Facebooku wpis, w którym skomentował rozpad klubu parlamentarnego Nowoczesnej. Lider Kukiz’15 przyznał, że całkiem poważnie rozważa „wypożyczenie” partii opozycyjnej jednego ze swoich posłów.

Paweł Kukiz opublikował w serwisie Facebook wpis, w którym skomentował rozpad klubu parlamentarnego Nowoczesnej. Ten nastąpił po odejściu z partii siedmiu posłów (przenieśli się do klubu PO, który zmienił nazwę na „Koalicja Obywatelska”). Kukiz przyznał, że rozważa wypożyczenie Nowoczesnej jednego posła ze swojego klubu (na ten moment w „N” jest 14 posłów, aby utworzyć klub potrzeba 15).

– Zastanawiam się, czy K’15 nie powinien „pożyczyć” Nowoczesnej jednego posła. Po co? A po to, żeby mogli utrzymać w Sejmie swój Klub. Poważnie – napisał lider Kukiz’15.

– Serio zastanawiam się nad tym „wypożyczeniem” posła. Choćby po to, aby przez chwilę Schetyna nie chodził w glorii, że mu się po raz kolejny udało najeść do syta prawie za darmo – dodał.

Paweł Kukiz prosi o pomoc internautów

W swoim wpisie Paweł Kukiz poprosił o pomoc w podjęciu decyzji… internautów.

– Dni Nowoczesnej i tak najprawdopodobniej są policzone. Ale – jak myślicie – „pożyczyć” im jednego posła, aby tym wszystkim pewnym siebie POPiS-owym kanibalom choć na chwilę żarłoczność odbiła się czkawką? – napisał.

– To jak? Kto za „pożyczeniem” – kciuk w górę albo „uśmieszek” lub „serduszko” (reakcje na Facebooku – przyp. red.). Kto przeciw – jakikolwiek inny symbol. Od razu tłumaczę – nie szykuję żadnego sojuszu, do Nowoczesnej mi daleko ale to, co wyprawiają „reprezentanci Narodu” handlując zaufaniem wyborców – czy to prawicowych czy lewicowych – jest obrzydliwe – zapytał tłumacząc jednocześnie swoje intencje Paweł Kukiz.

AKTUALIZACJA

Po kilkunastu godzinach Paweł Kukiz zamieścił wpis, w którym wyjaśnił, iż na ten moment trudno znaleźć w jego ruchu posła, który zechciałby przejść w szeregi Nowoczesnej.

Czytaj także: Oficjalnie: posłowie Nowoczesnej odchodzą z partii

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.