Connect with us

Polska

Paweł Kukiz o możliwej współpracy z Januszem Korwin-Mikkem

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/fot. SejmLog

Paweł Kukiz gościł dziś na antenie Radia ZET, gdzie mówił m.in. o możliwej współpracy z Januszem Korwin-Mikkem oraz Konfederacją, w skład której wchodzi partia KORWiN.

„Nie chcę walczyć z Konfederacją, ale po to, żeby zmienić system i odwrócić relacje na linii władza – obywatel. Tak, by władza była pracownikiem obywatela, a nie obywatel niewolnikiem władzy za swoje własne pieniądze. Korwin nie ma tego na celu, on chce jeszcze bardziej wzmocnić autorytaryzm” – powiedział Paweł Kukiz podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie Radia ZET.

„Z Korwinem miałem taką umowę, że nie będziemy atakować swoich głównych postulatów. Miałem z nim również umowę, że ten, który będzie miał gorsze notowania, przekaże swoje poparcie drugiemu. On się z nich nie wywiązał. Podczas debaty prezydenckiej zaatakował JOW-y i nie przekazał mi swojego poparcia” – dodał lider Kukiz’15.

Paweł Kukiz przyznał, że jego wizja państwa znacząco odbiega od tej, którą prezentuje lider partii KORWiN. „Jestem skłonny współpracować z każdym, kto wprowadzi przynajmniej mieszaną ordynację wyborczą, obligatoryjne dla władz referendum i jest zwolennikiem obniżenia podatków. To ostatnie nas łączy, ale to stanowczo za mało, by współpracować z Korwinem, który jest monarchistą. A na demokrację mówi du…kracja”- powiedział Kukiz nawiązując do słynnego powiedzenia Janusza Korwin-Mikkego.

Czytaj także: Joanna Scheuring-Wielgus odpowiada na publikację „Faktu”. Gazeta podała, że posłanka oddała swoje psy do schroniska

Źródło:

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

2 komentarze

2 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.