Connect with us

Polska

Kukiz o listach PiS do PE: następuje zmiana warty

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Sejmu/Paweł Kula

Paweł Kukiz skomentował decyzję Komitetu Politycznego PiS, który podjął uchwałę dotyczącą kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Niektóre nazwiska stanowią spore zaskoczenie.

Kandydatami do Parlamentu Europejskiego będą m.in. Anna Fotyga, Jarosław Sellin, Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Joanna Kopcińska, Beata Mazurek oraz Joachim Brudziński.

Szczególne zaskoczenie wzbudziło nazwisko tego ostatniego, który w rządzie Mateusza Morawieckiego pełni przecież funkcję szefa MSWiA.

Czytaj także: Podano „jedynki” i „dwójki” PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Nominacje na listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego ze strony PiS skomentował Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 uważa, iż jest to sygnał, że w partii rządzącej dochodzi do zmiany warty. Polityk uważa, że w PiS następuje proces przekazywania partii premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

– Musi w pewnym momencie nastąpić przekazanie władzy. Żyjemy w takim ustroju akurat. Ten ustrój jest dla mnie dramatyczny, ale fakty są takie, że pan prezes też nie jest coraz młodszym człowiekiem, tylko się starzeje i powoli zaczyna być przekazywanie partii, wycofanie starej gwardii. Proszę zauważyć, że minister Brudziński był szefem MSWiA, ale przede wszystkim szefem struktur PiS. Więc to dla mnie bardzo duży sygnał że następuje zmiana warty – powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z Jackiem Prusinowskim na antenie Radia Plus.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.