Connect with us

Polska

Paweł Szramka: w skrytkach pocztowych posłowie znaleźli album od PFN. „Marnotrawienie pieniędzy”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Paweł Szramka fot. Krzysztof Białoskórski
Paweł Szramka fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym poseł Paweł Szramka (Kukiz’15), w skrytkach pocztowych posłowie mogli dziś znaleźć album od Polskiej Fundacji Narodowej. Parlamentarzysta nie krył zdziwienia akcją promocją Polski wśród polskich posłów.

„Czy Polska Fundacja Narodowa powstała po to, żeby robić prezenty posłom i marnotrawić kasę Polaków?! Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Wszyscy parlamentarzyści mogą znaleźć w swoich skrytkach pocztowych taki właśnie album. Pytanie dlaczego? Czy PFN nie miała przypadkiem zajmować się poprawianiem wizerunku Polaki na arenie międzynarodowej?” – stawia pytanie poseł Paweł Szramka na swoim profilu Facebook.

 

Szramka: pieniądze wyrzucone w błoto

„Ja Polskę kocham, to moja ojczyzna i nikt nie musi mnie przekonywać, że to wspaniały kraj. Tak więc wypada pogratulować PFN kolejnych pieniędzy wyrzuconych w błoto! Jak nie macie pomysłu na działalność poza marnotrawieniem pieniędzy to zamknijcie tę fundację i przekażcie kasę na jakiś poważny cel” – czytamy dalej.

„Piękny łańcuszek: państwo doi obywateli z Ich ciężko zarobionych pieniędzy, pompuje tę kasę w nieefektywną fundację, która robi prezenty posłom… Widzicie tu gdzieś logikę?!” – irytuje się parlamentarzysta, dodając zdjęcia prezentu od Polskiej Fundacji Narodowej.

Polska Fundacja Narodowa

Misją Polskiej Fundacji Narodowej jest promocja sukcesów, historii oraz kultury i przyrody. Wśród wielu polityków jej działalność budzi jednak kontrowersje.

„Polska to kraj ludzi o wielkiej wiedzy i umiejętnościach – słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, inżyniera Ernesta Malinowskiego budującego koleje w Andach czy odkrywczyni nowych pierwiastków Marii Skłodowskiej-Curie. Ojczyzna wynalazców radiotelegrafu, kamer czy nawet wycieraczek do samochodu. Polska to kraj dzielnych ludzi, którzy jak król Jan III Sobieski, Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski, Józef Bem czy lotnicy z Dywizjonu 303 walczyli w imię wolności innych narodów. W czasie II wojny światowej Polacy stworzyli największą podziemną armię walczącą z hitlerowskimi Niemcami. Podczas zimnej wojny odważnie rzucili wyzwanie komunizmowi, powołując niezależny związek zawodowy „Solidarność” – czytamy na stronie Polskiej Fundacji Narodowej.

Źródło:
Paweł Szramka/Facebook

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.