Connect with us

Polska

Pawłowicz w rocznicę wejścia Polski do UE: nie łączy nas żaden wspólny system wartości

SejmLog

Dodano

dnia

Krystyna Pawłowicz/fot.Lukas Plewnia/www.polen-heute.de/Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
Krystyna Pawłowicz/fot.Lukas Plewnia/www.polen-heute.de/Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0

1 maja obchodziliśmy 14. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, postanowił podsumować czas spędzony w europejskiej wspólnocie.

„1 maja 2004r. Polska stała się oficjalnie członkiem Unii Europejskiej. Z Unią nie łączy Polski żaden wspólny system wartości. Całkowicie odmiennie rozumiane są w Polsce i w UE tak fundamentalne pojęcia i zjawiska jak demokracja,prawo czy rodzina” – pisze posłanka.

„Dziś bronimy przed UE /głównie przed Niemcami i Francją/ resztek naszej narodowej i państwowej suwerenności,stawiamy opór kulturowej agresji unijno-lewackiej. Jesteśmy poddani dyktatowi unijnych, nie mających legitymacji wyborczej, lewaków” – dodaje.

„UE stała się ośrodkiem walki z suwerenną Polską i jej demokratycznie wybranymi władzami. Smutny dzień” – kończy.

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach będącego prawną podstawą przystąpienia Polski do UE.

1 maja 2004 roku do europejskiej wspólnoty przystąpiły również: Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia oraz Węgry.

Źródło:
Facebook

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.