Connect with us

Polska

Petru o wypowiedzi Szydło nt. nagród dla ministrów: banda hipokrytów

SejmLog

Dodano

dnia

Ryszard Petru

Ryszard Petru, były lider Nowoczesnej, skomentował sejmowe wystąpienie Beaty Szydło. Była premier przyznała w jego trakcie, iż nagrody przyznane ministrom w jej rządzie należały się im, gdyż wykonywali ciężką pracę.

„Rzeczywiście ministrowie, wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały. To były nagrody oficjalne, nagrody, które zostały przyznane w ramach budżetu uchwalonego w tej izbie, a nie zegarki od kolegów-biznesmenów” – powiedziała była premier z sejmowej mównicy.

Czytaj także: Szydło skomentowała nagrody dla ministrów: otrzymali je za ciężką i uczciwą pracę

 Jej wystąpienie skomentował za pośrednictwem Twittera były lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Polityk nazwał polityków Prawa i Sprawiedliwości „bandą hipokrytów”.

„Była Premier mówi, że 200 mln zł nagród „im się po prostu należało” (naprawdę to powiedziała)” – napisał Petru. „Banda hipokrytów. Miała być pokora i umiar. Jest arogancja i rozrzutność” – dodał.

Polityk dołączył do swojego wpisu fragment wystąpienia byłej szefowej rządu.

Źródło:
Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.