Connect with us

Polska

Marcin Różalski, Bonus RPK i Maciej Dobrowolski w Sejmie. Wspólnie z Liroyem złożyli projekt ws. „małego świadka koronnego”

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Krzysztof Bosak

Piotr Liroy-Marzec, zawodnik MMA Marcin Różalski, raper Oliwier Roszczyk, znany jako „Bonus RPK” oraz kibic Legii Warszawa, Maciej Dobrowolski, wzięli udział w zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej. Złożyli w Sejmie projekt, który ma na celu dopracowanie art. 60kk dotyczący instytucji tzw. „małego świadka koronnego”.

O tym, że konferencja się odbędzie poinformował Roszczyk za pośrednictwem Instagrama. „O godzinie 12:00 składamy w sejmie projekt, który ma na celu dopracowanie art. 60kk. Dość skazywania ludzi bez dowodów, same słowa nie wystarczą! Jesteście z nami?” – napisał raper na swoim profilu społecznościowym.

Motywatorem do działania ws. instytucji „małego świadka koronnego” stała się sprawa rapera, który został skazany na 5 i pół roku bezwzględnego więzienia za handel narkotykami. Prokuratura w jego sprawie nie przedstawiła żadnych dowodów na winę rapera poza zeznaniami skruszonego gangstera. Sam zainteresowany przyznaje również, że podczas rozprawy próbowano posiłkować się jego twórczością muzyczną, co on sam uważa za absurd.

W Sejmie oprócz Oliwiera Roszczyka i Piotra Liroya-Marca stawili się też Marcin Różalski oraz Maciej Dobrowolski, kibic Legii, który na podstawie zeznań „małego świadka koronnego” spędził za kratkami kilkadziesiąt miesięcy.

„Po opóźnieniach spowodowanych przez marszałka Sejmu (blokada gości na biurze przepustek) zaczęła się konferencja @Liroy i @MaciejowskiMac ws. nadużywania zeznań małego świadka koronnego. Są między innymi @MaciekDobrowol2, Różal i Bonus” – napisał na swoim Twitterze Krzysztof Bosak, jeden z liderów koalicji „Konfederacja”, w skład której wchodzi Piotr Liroy-Marzec.

Czytaj także: Jacek Czaputowicz przedstawił cele polskiej dyplomacji na 2019 rok

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.