Connect with us

Polska

PO składa zawiadomienie do prokuratury ws. „taśm Kaczyńskiego”

SejmLog

Dodano

dnia

Krzysztof Brejza fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC BY-SA 2.0
Krzysztof Brejza fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC BY-SA 2.0

Posłowie Platformy Obywatelskiej: Krzysztof Brejza, Cezary Tomczyk oraz Marcin Kierwiński zorganizowali dziś w Sejmie konferencję ws. „taśm Kaczyńskiego”. Politycy zapowiedzieli, że zgłoszą sprawę do prokuratury.

– Jarosław Kaczyński powiedział kiedyś: „Gdybyśmy trzymali się zasad moralnych, to byśmy niczego nie mieli”. Co macie? Co ma prezes Jarosław Kaczyński? Formalnie zero. Na papierze, w oświadczeniach majątkowych – zero. W praktyce uczestniczy w rozmowach w imieniu spółki Srebrna – powiedział na wstępie poseł Krzysztof Brejza.

Polityk zwraca uwagę, że rozmowa opublikowana przez „GW” została nagrana przez członka rodziny Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem Brejzy nie ufał on Jarosławowi Kaczyńskiemu i wnioskował, że „może dojść do oszustwa, niewywiązania się ze zobowiązań”.

Poseł PO wezwał również Jarosława Kaczyńskiego do ujawnienia swojego majątku.

Marcin Kierwiński zauważa z kolei, że artykuł opublikowany przez „GW” wskazuje, że mamy do czynienia z biznesmenem, a nie politykiem.

– To są rozmowy człowieka, który w polityce jest po to, aby realizować przedsięwzięcia gospodarcze. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe Kaczyńskiego z ostatnich lat. Tu w tych oświadczeniach figurują bardzo niewielkie pieniądze. Z tych rozmów widzimy natomiast, że pan prezes Kaczyński znacznym majątkiem spółki Srebrna. On sam o tym majątku mówi: „my mamy”, „ja mam”. I to jest na tych taśmach pokazane – powiedział.

Kierwiński dodał, że PO złoży zawiadomienie do prokuratury.

–  Platforma Obywatelska w tej sprawie złoży doniesienie do prokuratury związane z płatną protekcją, powoływaniem się na wpływy, przekroczeniem uprawnień posła w celu osiągnięcia korzyści majątkowych – powiedział.

Czytaj także: „Taśmy Kaczyńskiego”. Petru składa zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
wprost.pl, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.