Connect with us

Polska

Polska kultura polityczna wyrażona przez ***** ***

Damian Małecki

Dodano

dnia

Dziś wybory, cisza wyborcza, więc może to dogodny czas na zadumę, niezależnie od posiadanych poglądów politycznych i stanu wiedzy o polityce. Ten zarzut kieruję do nas wszystkich bo wszyscy mamy w tej sprawie za paznokciami.

 

Czy to nie przykre, że od co najmniej 10 lat, poziom polityki, polityków, tematów przedstawianych w mediach sprowadza się do 8 znaków „*”?

Dzisiejsze wybory, niezależnie od ich ostatecznego wyniku z pewnością nie wpłyną na jakość kultury politycznej, na jakość dyskusji, na jakość polityków czy mediów. Okopy, barykady, wzajemna niechęć nawet na poziomie najmniejszych grup społecznych (rodzin) pozostaną z nami na szereg kolejnych lat.

Dopóki politycy i w zasadzie 100% głównych mediów będą się skupiać na robieniu PR i na własnej agendzie politycznej, dopóki sensem każdego artykułu, wywiadu czy audycji będzie nakierowanie odbiorcy na akceptowany przez daną redakcję kierunek, a nie na samą informację, dopóty słowa takie jak mąż stanu, elita, obywatel, dyskusja, debata, program polityczny – pozostaną iluzją sprowadzoną do memów i profilówek z gwiazdkami oraz do kontr do tychże.

Ludzie, co z nami jest nie tak, że daliśmy się sprowadzić do takiego poziomu?

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Od 10 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.